Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W poniedziałek, 3 sierpnia, w godzinach od 16 do 17:30 w skateparku przy placu Krakowskim w Gliwicach oraz placu dożynkowym w Pyskowicach odbędzie się akcja "Bezpieczny sk8park". W programie konkursy i zabawy skierowane na naukę o bezpiecznym korzystaniu ze skateparków, pumptrucków oraz innych miejsc przystosowanych do jazdy na hulajnogach, rowerach, deskorolkach itp. Identyczne akcje w tym samym czasie odbędą się na terenie innych miast aglomeracji śląskiej.

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów przeprowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. Podczas zajęć przewidzine zostały gry oraz konkursy z ciekawymi nagrodami.

Jak zaznaczają organizatorzy, do najczęstrzych przyczyn wypadków na skateparku należą:

- brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze,

- nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt,

- brawura i brak umiejętności

,,Jednak takie samo zagrożenie stwarzać mogą pozostające bez opieki dzieci, które nieświadome niebezpieczeństwa poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu"

Zapraszamy do udziału w akcji.

Miejsce: Gliwice - skatepark przy placu Krakowskim, Pyskowice plac przy zbiegu ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej