Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Jakub Czerwiński Wyjątkowa „cieszynka” Jakuba Czerwińskiego. Fot. piast-gliwice.eu

Jakub Czerwiński głosami kibiców został wybrany najlepszym zawodnikiem Piasta Gliwice w sezonie 2019/2020. Obrońca Niebiesko-Czerwonych otrzymał największą liczbę głosów w plebiscycie na oficjalnym klubowym koncie na Facebooku. Z kolei Dominik Steczyk wypożyczony do Piasta z 1. FC Nuernberg zostaje w Gliwicach na dłużej. 21-letni napastnik będzie występował w barwach Niebiesko-Czerwonych do końca sezonu 2020/2021.

W internetowym głosowaniu na „Piłkarza Sezonu” Jakub Czerwiński nie miał sobie równych i zwyciężył zdecydowaną większością głosów (28-latek otrzymał również takie wyróżnienie w rozgrywkach 2018/2019). Drugi był Jorge Félix, a dalszych pozycjach znaleźli się m.in. František Plach, Piotr Parzyszek czy Mikkel Kirkeskov.

W zakończonym niedawno sezonie Jakub Czerwiński wystąpił w 19 spotkaniach PKO Ekstraklasy, a na boisku przebywał łącznie 1710 minut. Dużą część sezonu 28-latek stracił z powodu kontuzji, ale gdy grał, to prezentował bardzo wysoki poziom. To również dzięki jego skutecznej grze w defensywie Piast był zespołem, który w minionych rozgrywkach stracił najmniej bramek. Do swojej pewnej postawy w obronie Jakub Czerwiński dołożył także jednego gola. Strzelił go w meczu z Zagłębiem Lubin, w którym powrócił do składu po 16 ligowych kolejkach.

„Cieszę się, że zostaję w Piaście na kolejny sezon”

Dobrze się tutaj czuję i wiem, że to odpowiednie miejsce na dalszy rozwój. Poprzedni sezon był dla mnie wejściem do dorosłej piłki i dużą nauką, która pomoże mi zrobić kolejny krok w przód – powiedział Dominik Steczyk po przedłużeniu wypożyczenia do Piasta.

Dominik Steczyk trafił do Gliwic w lipcu ubiegłego roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał 21 spotkań. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Żaczku Katowice i GKS-ie Katowice. W 2015 roku przeniósł się do Niemiec, gdzie najpierw reprezentował barwy VfL Bochum, a następnie trafił do 1. FC Nuernberg. W sezonie 2018/2019 w rezerwach „Der Club” wystąpił łącznie w 22 meczach, w których strzelił dziesięć goli. Środkowy napastnik ma za sobą także występy w reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata do lat 20. Na turnieju rozgrywanym w naszym kraju strzelił dwa gole.

Biuro Prasowe Piast Gliwice SA