Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Jordon Varnado

Nowym zawodnikiem GTK Gliwice został Jordon Varnado. Mierzący 200 cm wzrostu silny skrzydłowy w ubiegłym sezonie występował w węgierskim Egis Kormend, gdzie jego trenerem był... Matthias Zollner.

Varnado urodził się w Brownsville w stanie Tennessee. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia na uniwersytecie Troy, a po ich ukończeniu rozwijał karierę zawodową w Europie. Trafił do węgierskiego Egis Kormend, gdzie szybko stał się ulubieńcem lokalnych kibiców. Trudno się jednak temu dziwić, bo Varnado to zawodnik grający nie tylko efektywnie, ale również efektownie.

Dla mnie to bez wątpienia najlepszy zawodnik całej ligi węgierskiej. Nie chcemy wywierać na nim presji, ale trzeba jasno określić, że jego rola w Gliwicach będzie podobna do tej, którą pełnił w Kormendzie – zapewnia Matthias Zollner, który w trakcie niespełna roku pracy z tym zawodnikiem poznał jego dobre i słabe strony. – To silny koszykarz, który bardzo dobrze potrafi grać w polu trzech sekund, ale także dysponuje dobrym rzutem z dystansu – charakteryzuje nowego gracza GTK Zollner.

Co ciekawe, Jordon jest młodszym bratem Jarvisa, który w 2013 roku został mistrzem NBA z Miami Heat, a ostatnio bronił barw Hapoelu Gilboa Gelil. Rozwój kariery brata był dla Jordona niezwykle determinujący. – Często toczyliśmy regularne bitwy, ale nasza wzajemna rywalizacja miała spory wpływ na poprawę umiejętności. Tłumaczyłem sobie, że skoro potrafię zdobywać punkty przeciwko Jarvisowi, to znaczy, że coś potrafię – z uśmiechem zapewnia Jordon. Oprócz brata ma jednak także innych idoli i wzory do naśladowania. Są nimi Draymond Green i Paul Millsap. Ten wybór jest nieprzypadkowy. – Każdy z nich ma podobne parametry do mnie. Ich grę cechuje duża uniwersalność, siła fizyczna i umiejętność radzenia sobie z obroną po zmianie krycia – wylicza Varnado, wyraźnie wskazując, że wspomniane atuty są także jego zaletami. – Kiedy mam wyższego i mniej mobilnego rywala, lubię wyciągać go na obwód. Kiedy z kolei kryje mnie niższy gracz, staram się grać bliżej obręczy. Lubię atakować „deskę” rywala i grać szybko – podkreśla nowy skrzydłowy GTK.