Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Firmy przyszłości gdzie znajdziesz pracę

Osoby zastanawiające się nad wyborem odpowiednich studiów lub rodzice, którzy od najmłodszych lat chcą zachęcić swoje pociechy do wyboru odpowiedniego toku kształcenia mają niełatwe zadanie. Wiele branż, które dzisiaj cieszy się popularnością wcale nie musi oferować miejsca na rynku pracy w przyszłości. Artykuł https://allthejobs.pl/porady/kariera/branze-przyszlosci,17 podaje przykłady kilku branż wartych rozważenia. Na co jeszcze zwrócić uwagę w perspektywie nadchodzących lat? Gdzie będzie można szukać pracy w firmie, która podąża za nowoczesnymi rozwiązaniami?

Branża ekologicznego transportu

Sporą wagę przywiązuje się do tego, aby samochody jak najmniej szkodziły środowisku naturalnemu. Z tego względu wyraźnie widać tendencję związaną z nowo powstającymi modelami samochodów elektrycznych. Można więc śmiało uznać, że branża związana z transportem, który będzie opierał się na przyjaznych dla środowiska paliwach będzie na topie w najbliższych latach. Jest to zauważalne zwłaszcza w przypadku wielu państw, które już teraz tworzą różnorakie programy wsparcia finansowego do zakupu lub działalności firm związanych z zieloną energią.

Mowa tutaj nie tylko o ekologicznych samochodach, ale również innych środkach transportu – autobusach, ciężarówkach i wiele więcej. Branża związana z nowoczesnymi technologiami, projektowaniem silników elektrycznych, lepszych baterii do samochodów oraz produkcją energii odnawialnych będzie z dużym prawdopodobieństwem ważnym elementem w nowoczesnej gospodarce.

Internet oraz cała branża IT

Przyszłość będzie z dużą dozą pewności oparta na komputerach. Z tego też względu widać wyraźnie duże zapotrzebowanie na programistów oraz osoby, które spełniają inne funkcje w pracy związanej z IT – z angielskiego „information technology” czyli technika informatyczna. Zarządzanie dużymi bazami danych, tworzenie wyspecjalizowanych aplikacji zarówno na komputery osobiste, jak i na urządzenia mobilne to tylko niektóre przykłady tego jakie specjalizacje są potrzebne już teraz i będą jeszcze bardziej wymagane w przyszłości. Szczególnie jeśli spojrzymy na rozwój rynku urządzeń mobilnych możemy być pewni, że na tego typu stanowiska będą potrzebni doświadczeni pracownicy. Internet, a więc strony internetowe prawdopodobnie nigdy nie przestaną zadziwiać i wciąż będzie na nie zapotrzebowanie. Osoby posiadające wiedzę o tworzeniu stron www, grafice, programowaniu witryn będą mogli liczyć na dobre zarobki w przyszłości, ponieważ talent i kreatywność pod tym względem zawsze będzie w cenie.