Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Na czym polega import samochodów z USA do Polski?

Auta w USA są często nawet o 20 lub 30 procent niższe. To powoduje, że coraz więcej osób w Polsce decyduje się na auto ze Stanów Zjednoczonych.

Jest to coraz częstsze rozwiązanie. Wiąże się jednak ono z wieloma kwestiami. Zanim zdecydujemy się na zakup auta w USA, musimy dokładnie wiedzieć, jakie podatki oraz opłaty musimy ponieść i jak przetransportować samochód z Ameryki Północnej do Europy. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne i musimy o nich pamiętać.

Na czym polega kupno samochodu w Stanach Zjednoczonych?

Na pewno coraz więcej importerów decyduje się na sprowadzanie aut właśnie z USA, gdyż tak jak wcześniej wspomnieliśmy, oznacza to często niezwykle atrakcyjną cenę. Jeśli chcemy kupić samochód w USA i następnie sprowadzić je do Polski, musimy wybrać się za ocean. Tak to wygląda w rzeczywistości. Musimy obejrzeć pojazd oraz sprawdzić stan techniczny. Oczywiście taka wycieczka do Stanów Zjednoczonych oznacza pewne koszty, które nie należą do najtańszych. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

Często wiele osób, nawet jeśli upatrzy samochód, który chce następnie kupić, rezygnuje z wyjazdu do USA, gdyż koszty są zbyt wysokie. Musimy także pamiętać o podatkach. W takiej sytuacji zapłacimy podatek VAT oraz wartości auta. Do tego musimy doliczyć akcyzę oraz cło. Na liście kosztów znajduje się jeszcze opłata związana z rejestracją samochodu w Polsce, koszty związane z przeglądem technicznym, opłata recyklingowa ora tłumaczenie dokumentów i wydanie tablic z dowodem rejestracyjnym.