Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

naukowiec przy mikroskopie fot. Freepik

Już jutro inauguracja 24. międzynarodowych Gliwickich Spotkań Naukowych, podczas których czołowi wykładowcy z prestiżowych ośrodków europejskich, a także z USA i Kanady będą dyskutować o sposobach walki z rakiem. Konferencja z powodu sytuacji pandemicznej odbędzie się wyłącznie online. Bezpłatna rejestracja dla osób zainteresowanych tematem jest możliwa jeszcze dzisiaj, 19 listopada, do późnych godzin nocnych.

Tegoroczna problematyka „Gliwice Scientific Meetings” (20–21 listopada) obejmie wykorzystanie najnowszych osiągnięć biologii, genetyki molekularnej, bioinformatyki i biotechnologii w diagnostyce i terapii nowotworów, począwszy od badań podstawowych do zastosowań klinicznych. Główne sesje plenarne będą poświęcone proteomice i metabolomice, wpływowi RNA na procesy regulacyjne, modelowaniu bioinformatycznemu i matematycznemu, biotechnologii w medycynie.

Organizatorem Gliwickich Spotkań Naukowych są współpracujące ze sobą trzy instytucje: gliwicki Oddział Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Politechnika Śląska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Inicjatorem cyklu GSN i przewodniczącą komitetu organizacyjnego jest prof. Joanna Rzeszowska. Od pierwszej edycji cykl GSN jest objęty patronatem i wsparciem ze sptrony Prezydenta Miasta Gliwice.

Dokładny program i szczegółowe informacje na temat rejestracji online oraz poprzednich edycji GSN można uzyskać TUTAJ.