Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wesele w restauracji czy w namiocie weselnym. Poznaj wady i zalety

Organizacja wesela i ślubu to konieczność wyboru idealnego miejsca na uroczystość. Dawniej wesela organizowało się w remizach lub domach. Dziś do wyboru jest ogrom domów weselnych, sal, a coraz częściej imprezy organizowane są w plenerze z wykorzystaniem specjalnego namiotu. Namioty weselne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla restauracji, jednak trzeba pamiętać, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Nie wiesz, czy wybrać namiot, czy restaurację? Przeczytaj artykuł i sprawdź distępne możliwości na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/ , aby poznać zalety i wady obu rozwiązań.

Restauracja, sala weselna – wady i zalety

Restauracja to aktualnie najczęściej wybierane miejsce na organizacje wesela i ślubu. Sprawdza się dobrze niezależnie od pory roku, dając pewność, że goście będą się w niej dobrze czuli. Ogrzewanie zimą, a klimatyzacja w upalne lato zapewnią przyjemną temperaturę, która zapewni dobrą zabawę. Restauracje z łatwością można wybrać taką, która odpowiada gustowi pary młodej oraz wybranemu przez nich motywowi przewodniemu. Dodatkową zaletą, jest również brak konieczności wynajmowania osobnej firmy, która zajmie się cateringiem i obsługą gości. Wybierając restauracje z dobrymi opiniami przez https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/gliwice/ , ma się większą gwarancje, że obsługa będzie na wysokim poziomie. Główne wady restauracji to: konieczność rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, wysokie koszty i brak możliwości idealnego dopasowania wymarzonej sali do liczby gości.

Namiot weselny – wady i zalety

Namiot weselny jest ciekawą alternatywą dla restauracji. Sprawdza się szczególnie dobrze, gdy chce się urządzić przyjęcie w plenerze. W takiej sytuacji namiot staje się integralną częścią ogrodu, która chroni przed ewentualnym załamaniem pogody i zapewnia wygodną zabawę gościom. Dodatkowo namiot jest dużo tańszym wyborem niż restauracja i pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Kolejną zaletą wyboru namiotu jest ich łatwy i szybki dostęp – w przeciwieństwie do sali, wynajęcie namiotu na wybrany termin nie powinno stanowić żadnego problemu. Namiot weselny również łatwo jest dopasować do dowolnej liczby gości. Warto też pamiętać, że namiot może zostać zaaranżowany zgodnie z naszą wizją. Część osób obawia się, że namiot nie sprawdza się w przypadku złej pogody, jednak nie jest to prawda. Obecna konstrukcja namiotów jest wytrzymała i odporna na deszcz i wiatr. Natomiast trzeba przyznać, że nie do każdego stylu będzie dobrze pasował namiot weselny. Chcąc urządzić eleganckie i wytworne przyjęcie lepiej wybrać odpowiednią restaurację. Urządzając wesele latem, trudno też jest zadbać o odpowiednią ochronę przed komarami i innymi owadami. Natomiast zimą, trzeba zadbać o odpowiednie ogrzewanie namiotu i przygotowanie koców, którymi w razie potrzeby mogliby się okryć goście. Warto pamiętać, że wiele restauracji oferuje możliwość cateringu wraz z obsługą i wynajęcie terenu pod namiot, w takim przypadku nie ma potrzeby wynajmu toalet, a dodatkowo zapewnione jest całe zaplecze gastronomiczne.

Restauracja, czy namiot weselny? Co wybrać?

Jak widać, oba rozwiązania mają swoje zalety, dlatego wybór może nie być łatwy. Na co zwrócić uwagę podczas organizacji wesela i ślubu oraz wyboru między namiotem, a restauracją? Oto najważniejsze kwestie:

  • czas na organizację wesela i ślubu;
  • budżet, jakim się dysponuje;
  • liczba gości;
  • zaplanowany styl i motyw przewodni, którym kieruje się para młoda;
  • pora roku, o jakiej ma się odbyć wesele.