Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach w strzelaniu z pistoletu wojskowego.
W celu promocji sprawności strzeleckiej oraz wyłonienia najlepszych strzelców spośród żołnierzy śląskich terenowych organów administracji wojskowej na strzelnicy Dzierżno koło Pyskowic 18 czerwca odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach, w których wzięły udział reprezentacje z 8 podległych Szefowi WSzW w Katowicach Wojskowych Komend Uzupełnień oraz reprezentacja Sztabu.
Organizatorem zawodów była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach oraz Powiat Gliwicki. Oprawę mistrzostw zapewniło także Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Toszku oraz Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

I miejsce - oficer z WKU w Tychach;
II miejsce  - oficer z WSzW w Katowicach;
III miejsce - oficer z WKU w Rybniku.

Zwycięscy klasyfikacji drużynowej:

I miejsce – WKU w Rybniku;
II miejsce – WSzW w Katowicach;
III miejsce – WKU w Częstochowie.

Puchary, medale i dyplomy zwycięzcom wręczyli Szef WSzW w Katowicach płk Marek MAJOCHA, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach ppłk Mirosław STEFANÓW oraz Członek Zarządu Powiatu Gliwickiego Pani Ewa JURCZYGA.

Wszystkim uczestnikom mistrzostw oraz zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i stworzoną doskonałą atmosferę zawodów, a wyróżnionym dodatkowo gratulujemy celności i życzymy powodzenia na XX Zawodach o Puchar Szefa SG WP w strzelaniu z pistoletu wojskowego.