Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Co zrobić, by wakacje nie minęły za szybko? Sprawdzone sztuczki, by oszukać czas!

Nie możemy się ich doczekać, a kiedy w końcu nadejdą – mijają nim zdążymy się obejrzeć. Mowa oczywiście o wakacjach! Nadeszło upragnione lato – co zrobić, by zatrzymać je na dłużej? Co prawda kalendarza oszukać się nie da, my jednak podpowiadamy jak oszukać... nas samych!

Po pierwsze – wstawaj wcześnie rano. Nic tak nie skraca wakacji jak wstawanie w południe! Nie musisz wstawać skoro świt – wystarczy, ze mimo wolnego dnia lub urlopu nastawisz sobie budzik na godzinę 8:00. To rada szczególnie przydatna dla dzieci i młodzieży – wstawanie w wakacje codziennie o godzinie 11:00 brzmi kusząco, jednak w ten sposób tracimy aż 3 godziny w ciągu dnia – a to daje w ciągu 62-dniowych wakacji aż 186 godzin, czyli spanie do godziny 11:00 zabiera niecałe 8 dni wakacji! Powiedz o tym swojemu dziecku, a gwarantujemy, że szybko przestawi się na poranne wstawanie, a tym samym znacznie przedłuży sobie wakacje.

Po drugie – zaplanuj wakacje nad morzem we wrześniu! W pierwszych tygodniach września pogoda zazwyczaj nie różni się od tej w wakacje, a my dzięki temu możemy skutecznie przedłużyć sobie lato. W dodatku wakacje we wrześniu zazwyczaj mają o wiele atrakcyjniejsze ceny a obłożenie gości w pokojach jest mniejsze. Poza tym, nic tak nie wydłuża czasu jak niecierpliwe wyczekiwanie na coś, czego nie możemy się doczekać – zaplanuj więc już dziś wczasy nad morzem we wrześniu, a gwarantujemy, że wakacje będą dłużyły się w nieskończoność!

Po trzecie – zatrzymuj wspomnienia na fotografiach! Codziennie wykonuj zdjęcia z tego, jak spędzasz wakacje – będąc na plaży, na spacerze, jeżdżąc na rowerze, wybierając się na wycieczkę itp. nie bez powodu mówi się, że zdjęcia zatrzymują czas – oglądając fotografie z miejsc i wydarzeń, które sprawiały nam radość, choć na chwilę możemy przenieść się z powrotem do chwil uwiecznionych na fotografii. Zatrzymuj wszystkie najpiękniejsze wakacyjne wspomnienia na fotografiach, a kiedy wakacje się już skończą – koniecznie je wywołaj i wykonuj album z wakacji. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich sięgnąć i nawet w mroźny, zimowy wieczór poczuć powiew wakacji.

Czasu zatrzymać nie umiemy, jednak stosując nasze rady możesz choć odrobinę zmanipulować kalendarz. Najważniejsze jest jednak, aby z wakacji korzystać w stu procentach, aby – gdy już miną – nie pluć sobie w brodę, że marnowaliśmy ten najbardziej wyczekiwany okres w całym roku!