Pracownik, który chce zarabiać więcej, musi odbywać szkolenia i kursy przygotowujące go do ubiegania się o nowe stanowisko pracy. Nie inaczej jest z uprawnieniami na hakowego, gdzie odbiorcami tego szkolenia są osoby, które odpowiadają za obsługę urządzeń dźwigowych, wyposażonych w hak. Te urządzenia wykorzystywane są w pracach montażowych, magazynowych, budowlanych czy remontowych. Jak przebiega kurs CSZ w Krapkowicach na hakowego?
Uprawnienia hakowego - program szkolenia
Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach przeprowadza specjalistyczne szkolenia, które przygotowują uczestników do kwalifikacji hakowego lub sygnalisty. Forma zajęć dostosowywana jest do grupy. Kurs odbywać się może w formie zdalnej, jak i stacjonarnej z wizytą u klienta.
Kurs hakowy przeprowadzany jest ze specjalistami, którzy od lat mają bogate doświadczenie praktyczne. Dzięki temu kursant ma pewność, że zostanie odpowiednio wyszkolony, aby mógł wykonywać pracę jako hakowy. W programie szkolenia znajdziemy m.in. wiadomości o dozorze technicznym, ogólne wiadomości o dźwigach, budowie układnic magazynowych, a także obowiązkach hakowego. Uczestnikami szkolenia mogą zostać osoby, które mają ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe oraz nie mają przeciwwskazań do obsługi układnic.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne ze specjalistami
Kursant w CSZ otrzymuje pełne wsparcie specjalistów, którzy przeprowadzą zajęcia teoretyczne i praktyczne. Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności z zakresu obowiązkowych przepisów wewnątrzzakładowych oraz bezpiecznego zawieszania i przemieszczania ładunków. Przyszły fachowiec, który pozytywnie przejdzie kurs na hakowego, pozna również zasady BHP, zaznajomi się ze specyfiką zawiesi i dzięki temu minimalizuje ryzyko ewentualnego wypadku w miejscu pracy. Kurs na sygnalistę - hakowego, to certyfikacja osób odpowiedzialnych m.in. za zawieszanie i odczepianie ładunków i przekazywanie sygnału do operatora dźwignicy.
Oferta szkoleń CSZ w Krapkowicach
CSZ w Krapkowicach przygotowuje kursantów, poprzez szkolenia zawodowe, do podejmowania pracy głównie w branży przemysłowej. Uczestnicy po zakończeniu kursu dostają certyfikat i stosowne kwalifikacje, m.in. na montera izolacji przemysłowych, cieśle szalunkowego lub uprawnienia dzięki szkoleniom UDT. Z bogatej oferty szkoleń korzystają przedsiębiorstwa, instytucje publiczne, placówki oświaty, czy urzędy, aby podnosić kwalifikacje swoich pracowników i ich produktywność.