Biodegradowalne rurki do napojów z powodzeniem zastępują te dotychczas używane - plastikowe. To kolejny krok w walce z nadmierną ilością tworzyw sztucznych, które w większości były dotąd znakiem rozpoznawczym największych sieci restauracyjnych oraz pozostałych lokali. Już teraz można zauważyć, że wszelkie opakowania na posiłki lub napoje dostarczane są w alternatywnych, papierowych pojemnikach. Co powoduje, że papierowe słomki są lepsze od plastikowych?
Słomki do napojów - dlaczego z papieru?
Papierowe słomki weszły przebojem na rynek gastronomiczny. Niemal w każdym lokalu z powodzeniem zastąpiły plastik. Wykorzystywane są również w domach podczas imprez i spotkań ze znajomymi. Wyróżniają się przede wszystkim dużą wytrzymałością. To produkt bardzo elastyczny, w pełni biodegradowalny i kompostowalny. Przeznaczone są do napojów chłodnych, np. soku, koktajli, drinków oraz napojów orzeźwiających.
Co najważniejsze, nie ulegają zmiękczeniu tak szybko, dzięki temu mogą być spokojne używane przez kilka godzin. Głównym celem ich utworzenia było znalezienie produktu, który skutecznie zastąpi rurki z plastiku, należące jeszcze kilka lat temu do najpopularniejszych na rynku. Papierowe słomki są lekkie i przyjazne środowisku. Rozłożą się w przydomowym kompostowniku w ciągu kilku tygodni.
Rurki papierowe nie są drogie
Na https://slowpack.pl/ znajdziesz papierowe słomki, które posiadają certyfikaty EN 13432 oraz ASTM 6400. Oba dotyczą biodegradacji materiału. Wydawane są przez niezależne instytucje na podstawie badań i współpracy z laboratoriami. Dzięki temu mamy pewność, że produkt spełnia normy dotyczące kontaktu z żywnością.
Słomki papierowe kosztują już od kilku złotych za 100 sztuk. Taka ilość jednego opakowania wystarczy na długi czas. W ofercie sklepu Slowpack znajdziemy eko rurki z motywami gwiazdy, serduszek, palemek, jak i w różnej palecie kolorów. Zachwycają one swoją prostotą i ciekawym stylem. Idealnie sprawdzą się do napojów typu shake lub gęstych soków.
Żyj zgodnie z naturą razem ze Slowpack
W internetowym sklepie Slowpack znajdziemy również inne produkty, które zostały wyprodukowane z naturalnych materiałów, m.in. PLA - bioplastiku, bambusa, mączki kukurydzianej, drewna oraz otrąb pszennych. Powstają z nich kubki ekologiczne, naczynia, sztućce, a także opakowania na wynos. W większości są to wyroby jednorazowe, które rozłożą się w ciągu kilku tygodni w przydomowym kompostowniku.
Ograniczenie generowania kolejnych milionów ton plastiku jest naszym priorytetem, aby zatrzymać zmiany klimatyczne, które mogą mieć w przyszłości wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Stan naszej planety zależy od nas. Segregacja śmieci, brak używania tworzyw sztucznych, oszczędzanie wody i korzystanie z odnawialnych źródeł energii, w znaczącym stopniu spowodują, że środowisko naturalne dłużej pozostanie dla nas czyste i będzie żyło się nam lepiej.