Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiodła tego mundurowa z komisariatu w Zdzieszowicach w woj. opolskim. Policjantka w sklepie na stacji paliw w Gliwicach zatrzymała kierowcę, który przyjechał tam samochodem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu...

W poniedziałek około21.00 policjantka z komisariatu w Zdzieszowicach (województwo opolskie), w czasie wolnym od służby, podjęła interwencję w jednej ze stacji paliw w Gliwicach przy ul. Toszeckiej. Nietrzeźwy kierowca wszedł do sklepu, gdzie został zauważony przez mundurową. W chwili interwencji stał się agresywny i próbował uciekać. Pracownice stacji zablokowały drzwi, aby uniemożliwić sprawcy przestępstwa, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ucieczkę i powiadomiły służby pod numerem alarmowym 112.

Policjanci, którzy przyjechali na interwencję, przeprowadzili badanie, które wykazało w organizmie 49-latka z Gliwic ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień.

Podczas minionego weekendu gliwiccy mundurowi zatrzymali w sumie 5 nietrzeźwych kierujących.

Policjantce z województwa opolskiego, jak i dzielnej obsłudze stacji paliw, serdecznie dziękujemy.