baner

„Wieczór z Fryderykiem” powraca w pięknym stylu. W niedzielę, 20 marca w gliwickiej Palmiarni wystąpi Piotr Alexevicz, jeden z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia.

Wieczory z Fryderykiem po przerwie z powodu pandemii wracają do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach jako "Wiosna z Fryderykiem". Jest to powrót w możliwie najlepszym stylu. Zaproszenie na cztery koncerty tego niezwykłego cyklu przyjęli wyjątkowo zdolni młodzi artyści, którzy doskonale zaprezentowali się podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok utworów Chopina usłyszymy także dzieła Bacha, Mozarta, Schumanna, Liszta, Rameau, Ravela i Liebermana. Muzyka zabrzmi w wyjątkowej scenerii – w największym pawilonie gliwickiej Palmiarni wśród zachwycającej, tropikalnej roślinności.
Podczas pierwszej odsłony, w niedzielę, 20 marca, o godz. 19.30 z koncertem „Walc. Świetność salonu” wystąpi Piotr Alexevicz, półfinalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie i laureat kilkunastu konkursów ogólnokrajowych oraz międzynarodowych. W 2019 r. ukazała się jego debiutancka płyta z utworami Liszta, Beethovena, Chopina i Ravela. Bilety do kupienia:
online: teatr.gliwice.pl/wydarzenie/wiosna-z-fryderykiem/ oraz stacjonarnie, w kasie Teatru i Kina Amok oraz w Palmiarni, na godzinę przed wydarzeniem. Organizatorem „Wiosny z Fryderykiem” jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. (mf)