UM Gliwice: Dyskoteka w… ruinach teatru Victoria
Rozpoczynając Majówkę z Kulturą, w sobotę 30 kwietnia po raz pierwszy w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) odbędzie się Silent Disco, czyli cicha dyskoteka. Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Victoria i Arena Gliwice.
W jednym miejscu równocześnie zagra trzech DJ-ów: Lazero, Chase i Dżinn, a każdy z nich zaprezentuje zupełnie inny styl i muzykę. Potańczyć będzie można do alternative & electronic dance, retro disco oraz techno/house.
To uczestnicy zdecydują, do których utworów chcą się bawić. Jak to możliwe? Dzięki futurystycznym słuchawkom, które świecą w jednym z trzech kolorów czerwonym, niebieskim i zielonym. Kolory odpowiadają muzyce granej przez jednego z DJ-ów, a w każdym momencie można przełączyć się na inny kanał. To tak, jakby przy pomocy jednego guzika przenieść się w czasie i przestrzeni. Co widzą osoby, które obserwują wydarzenie z boku? Tańczących i śpiewających ludzi. Nie słyszą jednak muzyki, co z pewnością wygląda intrygująco. Nie zabraknie też tego, z czym kojarzą nam się dyskoteki, czyli fantastycznego, widowiskowego oświetlenia. Na tarasie ruin teatru Victoria stanie bar z wystrzałowymi napojami i strefą relaksu. Zabawa rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do północy.
Wstęp na Silent Disco będzie bezpłatny, jednak żeby pobrać słuchawki, konieczne będzie okazanie dowodu tożsamości oraz podpisanie oświadczenia. W jednym momencie w ruinach teatru Victoria będzie mogło bawić się 200 osób.
Majówka będzie wydarzeniem rozpoczynającym Kulturalia, czyli Gliwicki Festiwal Kultury. ( Centrum Kultury Victoria )
Ostatnie Artykuły

Sośnica zagra o Superligę i wesprze Cancer Fighters

Gliwicka biblioteka pokaże drugie oblicze. Startuje tydzień odkryć

Kłodnica pod nadzorem po pożarze dawnej Fabryki Drutu

Na Rynku znów zabrzmi muzyka. Gliwickie Potańcówki wracają na Dzień Europy

Tunel na DTŚ zamkną na noc. Kierowców czekają objazdy

Biblioteka rozkręca wakacje w Gliwicach - książki, leżaki i puzzle

Monika Glosowitz otwiera biblioteczny tydzień - ze śląskimi kobietami w centrum

Na Andersa roboty dobijają do finiszu. Jeszcze dwa dni utrudnień

Letni grafik gliwickiej biblioteki. Gdzie oddać książkę między spacerem a plażą

Gliwicka biblioteka szuka limeryków z przewrotnym pazurem

Ucieczka przed kontrolą skończyła się w lesie i z narkotykami w aucie

Biblioteka Centralna w Gliwicach zmienia wejście. Rusza remont schodów

Na Czapli domknięto brakujący chodnik. Ważny fragment jest już gotowy
![[KOSZYKÓWKA] Energa Czarni Słupsk – Tauron GTK Gliwice 80:89. Gliwiczanie biorą ważne punkty w Orlen Basket Lidze](/images/mecz/thumbnails/energa-czarni-slupsk-tauron-gtk-gliwice-06052026-8089.webp)
