Jakie kosmetyki dla dzieci wybrać?

Pielęgnacja skóry oraz włosów u dzieci w każdym wieku odgrywa bardzo istotne znaczenie. Powinny być to wyłącznie kosmetyki dopasowane do bardzo specyficznych potrzeb dziecka. Dlatego zwykle nie ma sensu inwestować w uniwersalne produkty. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

  1. Kosmetyki do kąpieli

Wybierając kosmetyki do kąpieli dla dzieci należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich delikatność oraz bezpieczny skład. Dobre produkty nie zawierają parabenów i innych składników, które mogą powodować podrażnienia. Ważną cechą takich kosmetyków jest to, że poprawiają samopoczucie malucha. Zabarwiają wodę na przyjemny kolor oraz wywołują w trakcie kąpieli subtelny zapach, co ma istotny wpływ na chęć do przebywania w wannie.

Jeśli dziecko mocno wzbrania się przed myciem to warto sięgnąć po produkt, który w jeszcze większym stopniu umili codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Wielu rodziców korzysta w takim przypadku z musujących kuli do kąpieli. Charakteryzują się one przyjemnym zapachem i wytwarzają wyjątkowy bąbelkowy wir. Zabarwia on wodę na określony kolor i przywołuje owocowe skojarzenia zapachowe.

  1. Kosmetyki do włosów

Pielęgnacja włosów u małego dziecka ma bardzo istotne znaczenie. Rodzic nie ma jednak łatwo, ponieważ nie jest to przyjemne doświadczenie dla malucha. Na szczęście obecnie w ofercie dobrych sklepów znajdziemy kosmetyki, które wyróżniają się delikatnym działaniem i przyjemnym zapachem. Mycie włosów nie musi się więc kojarzyć ze szczypiącymi oczami i nieprzyjemnie podrażnioną skórą.

Przy wyborze konkretnego szamponu lub odżywki należy zwrócić uwagę na składniki. Powinny one charakteryzować się działaniem wzmacniającym i odżywiającym. Musi być to także kosmetyk, które zarówno dobrze nawilża włosy, jak i ułatwia ich rozczesywanie. Niektóre roślinne składniki działają także wygładzająco.

  1. Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Codzienna pielęgnacja delikatnej skóry ciała jest bardzo istotną kwestią, która pozwala zadbać o zdrowie małego dziecka. W żadnym przypadku nie należy sięgać po kosmetyki przeznaczone dla dorosłych. W domowej kosmetyczce powinny znaleźć się tylko i wyłącznie produkty bezpieczne i specjalnie przystosowane do potrzeb malucha w określonym wieku. Najlepszym wyborem może być zwłaszcza naturalny żel, który służy jednocześnie do mycia ciała, jak i włosów. Warto zwrócić uwagę na to, aby w swoim składzie posiadał witaminę E, która kompleksowo chroni komórki skóry przed wnikaniem do niej wolnych rodników. Dobrym pomysłem jest także pozwolić wybrać dziecku kosmetyk z nadrukiem ulubionego zwierzątka lub z ciekawą postacią z bajki.

Kosmetyki dla dzieci wysokiej jakości znajdziesz na stronie polskiego producenta Miniu.