Przydomowa oczyszczalnia ścieków sposobem na ekologiczne pozbycie się nieczystości

Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które do tej pory były zwolennikami betonowych szamb. Dzięki nim można pozbyć się nieczystość w sposób całkowicie ekologiczny i praktycznie bezobsługowy. Dlaczego warto zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków kosztem szamba? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to wiele korzyści

Pomimo że przydomowa oczyszczalnia biologiczna jest zdecydowanie droższa od szamba, betonowy zbiornik na przestrzeni kilkunastu lat wcale nie będzie tańszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ano dlatego, że wymaga on regularnego opróżniania, a za to przyjdzie nam słono płacić tak długo, jak długo będziemy korzystać z szamba. Średnia cena wywozu nieczystości w Polsce wynosi około 300 zł za 6m3. Znając tę kwotę oraz szacunkową ilość produkowanych nieczystości można łatwo policzyć, jak dużo będziemy płacić każdego roku za korzystanie z takiego zbiornika.

Warto pamiętać, że szambo to bardzo często nieprzyjemny zapach i konieczność stałego sprawdzania stanu zbiornika. To właśnie dlatego rozwiązania takie odchodzą powoli w niepamięć, a coraz większa ilość prywatnych inwestorów budujących swoje domy nieobjęte kanalizacją miejską bądź gminną wybiera ekologiczne oczyszczalnie ścieków, które zapewniają pełen komfort i bezpieczeństwo, a ich obsługa polega na okresowym dosypywaniu pożytecznych bakterii do środka. To właśnie te niewielkie drobnoustroje wraz z odpowiednio zaprojektowaną oczyszczalnią sprawiają, że z nieczystości pozostaje jedynie czysta woda, którą możemy wykorzystać na dowolny cel, a w razie potrzeby wypuścić do rowu melioracyjnego.

Bakterie do przydomowej oczyszczalni - https://ekodren.pl/k/bakterie-do-oczyszczalni/

Połączenie dobrej jakości z korzystną ceną wcale nie jest niemożliwe

Na rynku znaleźć można bardzo drogie przydomowe oczyszczalnie ścieków, ale to nie one cieszą się największą popularnością. Zdecydowana większa część inwestorów szuka tańszych, ale wcale nie mniej wydajnych oczyszczalni, a takie znaleźć można odwiedzając stronę internetową firmy Ekodren. Rozwiązania sprzedawane przez nich zapewniają bardzo wysoką wydajność i charakteryzują się solidną jakością, a kupić je można w całkiem atrakcyjnej cenie. Ekodren działa na rynku od wielu lat i w tym czasie zdobył zaufanie tysięcy osób z całego kraju. To oczyszczalnie dla wymagających inwestorów, którzy ponad wszystko cenią wysoką jakość i pełna niezawodność. Jeśli chcesz posiadać przy swoim domu oczyszczalnie, która nie wymaga stałego monitorowania, wybierz rozwiązania proponowane przez Ekodren, bo są one gwarantem poprawnego działania przez wiele lat.

Firma ta produkuje oczyszczalnię zarówno do niewielkich domów, jak i dużych budynków odprowadzających sporą ilość nieczystości. Kluczem do poprawnego dobrania przydomowej oczyszczalnie jest kontakt ze specjalistą z firmy Ekodren i bezpłatna konsultacja pozwalająca dostosować oczyszczalnię do potrzeb danego inwestora. Warto pamiętać, że oprócz samej sprzedaży i doradztwa Ekodren również montuje swoje przydomowe oczyszczalnie ścieków na terenie wybranych inwestycji.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to wiele korzyści