II Komisariat Policji w Chorzowie prowadzi dochodzenie w sprawie pokonania zabezpieczeń karty płatniczej ING Banku Śląskiego, w której posiadanie wszedł nieznany dotąd sprawca. 26 lipca br., wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, w nieustalonym miejscu, przywłaszczył sobie wymienioną kartę, a następnie, za pośrednictwem terminali płatniczych, dokonał płatności w pięciu placówkach handlowych na terenie Gliwic, w dzielnicy Zatorze. Czynił to w krótkich odstępach czasu.

Publikacja przyniosła natychmiastowy efekt. Do śledczego z Chorzowa zadzwoniło kilka osób, podając tożsamość podejrzanego, wpłynęły też informacje na anonimową skrzynkę. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło typowania. Tym samym prosimy wszystkie redakcje republikujące komunikat o anonimzację wizerunku mężczyzny. Jednocześnie, w imieniu śledczego prowadzącego sprawę, dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w ustaleniu tożsamości.

  • Na zdjęciu widoczny jest mężczyzna w średnim wieku stojący przy ladzie sklepowej. Twarz mężczyzny jest zasłonięta komputerowo.