Zadaniem służb policyjnych jest dbanie o bezpieczeństwo życia i mienia obywateli, utrzymanie ładu oraz porządku na drogach, zapobieganie przestępstwom i wykrywanie sprawców czynów już popełnionych. To wymagające zadania, które często podlegają niesprawiedliwej krytyce. Jednak gliwiccy policjanci coraz częściej otrzymują wyrazy uznania od „zwykłych obywateli”. Poniżej lista podziękowań, jakie nadeszły w ciągu ostatniego tygodnia.

15 maja otrzymaliśmy list od mieszkańca Gliwic, który docenił spokój, rozwagę, zrozumienie i profesjonalizm policjantów z I komisariatu, interweniujących w jego mieszkaniu. 19 maja z kolei otrzymaliśmy maila od internauty, dziękującego za interwencję funkcjonariuszy drogówki, którzy pomogli mu w trudnej sytuacji na ulicy Tarnogórskiej - chodziło o kolizję z sarną. Kierowca wyraził wdzięczność za „profesjonalizm i życzliwość, jaką okazali policjanci podczas interwencji".
Tego samego dnia pewna kierująca, mająca defekt koła w drodze do pracy, mogła liczyć na pomoc dwóch mundurowych z gliwickiej drogówki - sierżanta Jakuba Koteckiego i sierżanta Grzegorza Nowaka, którzy wymienili jej zepsute koło.
A dziś, 22 maja, dostaliśmy maila z pochwałą dla policjanta ruchu drogowego, który w piątek ok. godz. 19.00 kierował ręcznie ruchem na skrzyżowaniu Tarnogórskiej i Grottgera. To działanie było niezbędne do rozładowania korków, powstałych z powodu przybycia dużej liczby pojazdów z kibicami Ruchu Chorzów i Odry Opole. Wyraźnie widać, że profesjonalizm, z jakim funkcjonariusz kierował ruchem, zrobił duże wrażenie na kierowcach.

  • Zdjęcie tekstu listu od obywatela chwalącego profesjonalne i sprawiedliwe podejście przy badaniu sprawy.
  • Zdjęcie e-maila w którym obywatel wychwala profesjonalizm policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniu ulic Tarnogórskiej i Grottgera
  • Zdjęcie e maila w którym kierowca dziękuje policjantom drogówki w profesjonalnym obsłużeniu zdarzenia na ul. Tarnogórskiej - kolizji z sarną.