W niedzielę 1 października w Bargłówce na ulicy Raciborskiej, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Motocyklista zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomimo natychmiastowej pomocy i transportu motocyklisty do szpitala, jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że niestety nie udało się uratować jego życia.

Do zdarzenia doszło przed 16.00. Kierowcy powiadomili poprzez numer alarmowy o wypadku, który wydarzył się na prostym odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ze wstępnych informacji wynikało, że motocyklista, podczas próby wyprzedzenia samochodu osobowego, zjechał na pobocze i zderzył się z drzewem. Ofiarą tego tragicznego wypadku okazał się 61-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego.

Prowadzone przez gliwickich policjantów śledztwo, ma na celu dokładne ustalenie wszystkich przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas najbardziej niebezpiecznych manerów na drodze, do jakich z pewnością neleży wyprzedzanie. Nie zapominajmy, że znaki drogowe, równiez te z ograniczeniami prędkości, ustawiono w danych miejscach nieprzypadkowo.

  • Polno-leśna droga. Po lewej stoi wóz strażacki, widać tam strażaków, po prawej policjant i inne osoby. Jest to miejsce wypadku.
  • Polno-leśna droga. Po prawej stoi wóz strażacki, widać tam strażaków, po lewej policjant i inne osoby. Jest to miejsce wypadku.
  • Na zdjęciu rozbity o drzewo motocykl.