Spotkanie z Borysem Tynką: Wirtualne odkrywanie tajemnic Czarnobyla
Zaproszenie do niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni: odkryj tajemnice czarnobylskiej strefy wykluczenia razem z ekspertem
  1. Borys Tynka, czołowy przewodnik po czarnobylskiej strefie wykluczenia, przedstawi na spotkaniu autorskim wirtualny spacer po tym obszarze.
  2. Tynka jest jedynym Polakiem, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie i został honorowym ambasadorem Odessy w Polsce.
  3. Uczestnicy spotkania otrzymają w prezencie elektroniczną wersję polskojęzycznego „Przewodnika po Czarnobylu”.
  4. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Tragedia jądrowa w Czarnobylu to wydarzenie, które na zawsze odmieniło perspektywę ludzkości na energię atomową. Szacuje się, że jej skutki odczuwane będą przez wiele pokoleń, a obszar wokół elektrowni pozostaje niezamieszkały. Dzięki specjalnemu spotkaniu z Borysem Tynką, mieszkańcy będą mieli okazję zgłębić tajemnice strefy wykluczenia bez wychodzenia z domu.

Borys Tynka, dzięki swojemu wyjątkowemu doświadczeniu i wiedzy, stał się ważnym ogniwem w budowaniu mostów między Polską a Ukrainą. Uczestnicząc w spotkaniu, nie tylko zyskamy unikalną wiedzę na temat skutków katastrofy, lecz również będziemy mieli okazję na bezpośredni dialog z ekspertem, który z pierwszej ręki poznawał tajniki czarnobylskiej tragedii.

Rzadko zdarza się okazja, by móc tak blisko i autentycznie przyjrzeć się miejscu, które w kulturze masowej przybrało niemal mityczne obrazy. Spotkanie to jest więc niepowtarzalną okazją do poszerzenia horyzontów i zrozumienia, w jaki sposób przeszłość wpływa na naszą teraźniejszość i przyszłość. Przyjście na to spotkanie to jak otwieranie bramy do innego świata – zarówno przerażającego, jak i fascynującego.


Wg inf z: MPP Gliwice