Sukcesy szermierzy Piasta w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharze Żubrów
Szermierze Piasta Gliwice nie zwalniają tempa. Kolejne sportowe wydarzenia przyniosły im nowych powodów do dumy. Sukcesy w różnych kategoriach wiekowych pokazują, że młodzi zawodnicy z Gliwic są w doskonałej formie.
  1. Sukcesy na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
  2. Medalowe zdobycze podczas III Pucharu Żubrów w Krakowie
  3. Triumfy w II Turnieju Piastów Opolskich w Opolu
  4. Wysoka forma młodych zawodników Piasta

Zawodnicy sekcji szermierczej Piasta Gliwice kontynuują medalową passę. Na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Obornikach Śląskich, młodzi szermierze zdobyli 5 medali – 3 srebrne i 2 brązowe. Olimpiada, będąca najważniejszym wydarzeniem sportowym dla zawodników w wieku 15-17 lat, była doskonałą okazją do wykazania się umiejętnościami.

W rywalizacji indywidualnej szpadzistek, zespół Piasta wystawił aż 8 zawodniczek, co stanowiło 20% składu turnieju. Magda Ratyna i Oliwia Janeczek zdobyły odpowiednio srebrny i brązowy medal. W finałowej ósemce znalazły się także Wiktoria Jędrzejec i Michalina Szymczyk, zajmując odpowiednio 5. i 8. miejsce. W kategorii chłopców, Seweryn Gusta zdobył brązowy medal, a tuż za nim uplasowali się Tymoteusz Huwer i Błażej Kurowski.

Podczas III Pucharu Żubrów w Krakowie, młodsi zawodnicy Piasta również odnieśli sukcesy. W kategorii U14 dziewcząt triumfowała Hanna Szczurowska, a Amelia Kowalik zajęła 3. miejsce. Aleksandra Kowalska zwyciężyła w kategorii U12, a Leon Drożdżał zdobył złoty medal w kategorii U9. Cała trójka, wraz z Tytusem Kurowskim, zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w czerwcu w Niepołomicach.

W turnieju drużynowym na Olimpiadzie Młodzieży, drużyny Piasta również wykazały się wysoką formą. W kategorii dziewcząt, pierwsza drużyna zajęła 2. miejsce, przegrywając w finale z AZS Wartislavia Wrocław. Drugi zespół zajął 4. pozycję po zaciętym meczu z Toruńską Szkołą Szermierczą. Drużyna chłopców zajęła również 2. miejsce, ustępując jedynie PKMSzerm Warszawa.

Dodatkowe sukcesy Piasta miały miejsce podczas II Turnieju Piastów Opolskich w Opolu, zorganizowanego z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Maria Szczurowska stanęła na podium w kategorii U17. W rywalizacji drużynowej triumfowały trzy zespoły Piasta, w tym drużyny juniorów młodszych i U14.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów na nadchodzących zawodach!

Według informacji z: Urząd Miejski w Gliwicach