True Tone Festival już za dwa tygodnie!
Przygotujcie się na prawdziwą muzyczną ucztę! True Tone Festival powraca do naszego miasta z bogatym programem i różnorodnymi brzmieniami. W dniach od 24 maja do 1 czerwca czeka nas sześć dni pełnych muzycznych doznań, a bilety są już dostępne.
  1. Festiwal odbędzie się między 24 maja a 1 czerwca.
  2. Podczas festiwalu wystąpi 11 różnych projektów muzycznych.
  3. Wydarzenie otworzy Quintet Wojtka Mazolewskiego.
  4. Bilety dostępne są online i w wybranych punktach stacjonarnych.

Centrum Kultury Victoria zaprasza na trzecią edycję True Tone Festivalu, który w tym roku odbędzie się między 24 maja a 1 czerwca. Organizatorzy stawiają na szczerość muzyki i oryginalność, zapraszając zarówno artystów związanych z jazzem, jak i tych, którzy tworzą w zupełnie innych gatunkach. Jak mówią: „Kooperują, z kim im się tylko zamarzy, by w ten sposób tworzyć nowe połączenia lub na nowo opowiadać dobrze znaną historię”.

Festiwal otworzy Quintet Wojtka Mazolewskiego, który 24 maja wystąpi w Ruinach Teatru Victoria. Zespół zaprezentuje program poświęcony spiritual jazzowi – gatunkowi, który narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX wieku za sprawą takich artystów jak John Coltrane czy Pharoah Sanders.

25 maja czekają nas dwa koncerty w Ruinach Teatru Victoria. Najpierw wystąpi Akusmi, czyli francuski kompozytor Pascal Bideau, który łączy akustyczne i elektroniczne dźwięki, tworząc efekt wieloosobowego zespołu. Po nim na scenie pojawi się Maxime Denuc, prezentując album „Nachthorn”, który łączy różne gatunki muzyczne – od elektroniki po dub techno.

W kolejnych dniach emocje będą tylko rosły. 26 maja zaprezentują się William’s Things, projekt inspirowany poezją, oraz Bastarda Trio, grający muzykę współczesną, dawną i folkową. 30 maja na Scenie Bojków wystąpi Jazzpospolita, zespół balansujący między różnymi brzmieniami, oraz nowy projekt Kuby Więcka – Hoshii.

31 maja na tej samej scenie usłyszymy elektroakustyczny kwartet Siema Ziemia, który łączy muzykę elektroniczną z jazzową improwizacją, oraz duet Pędziwiatr/Rak z projektem Zima Stulecia. Festiwal zakończy się 1 czerwca koncertami grupy Ninja Episkopat i zespołu Błoto, który odwołuje się do hip-hopowych brzmień lat 90.

Bilety na True Tone Festival można nabyć online oraz w wybranych punktach stacjonarnych, w tym w kasie Kina Amok oraz Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie Centrum Kultury Victoria.


Na podst. Urząd Miejski Gliwice