Festiwal Docs Against Gravity i Noc Muzeów już w ten weekend!
Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle interesująco dla miłośników kultury! W programie m.in. Festiwal Millennium Docs Against Gravity oraz Noc Muzeów. Przedstawiamy szczegóły wydarzeń, które warto dodać do swojego kalendarza.
  1. Wystawa „Z(a)miana” w Bibliotece Centralnej
  2. Spektakl „Plum i Bulb” w PreZero Arenie
  3. Przegląd filmów studia Ghibli w Kinie Amok
  4. Noc Muzeów w Muzeum w Gliwicach

Już w piątek, 17 maja, o godzinie 18:00 w Bibliotece Centralnej odbędzie się otwarcie wystawy "Z(a)miana Magdaleny Małkiewicz". Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, co stanowi doskonałą okazję, aby bliżej poznać twórczość tej artystki.

W ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity Kino Amok zaprasza na dwa seanse: "Efekt YouTube’a" o godzinie 18:15 i "W ogniu. Historia Anity Pallenberg" o godzinie 20:00. To wyjątkowa okazja, by obejrzeć filmy dokumentalne, które zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach.

Miłośnicy sztuki nie mogą przegapić oprowadzania autorskiego po wystawie "Jesteśmy opowieścią" Hanny Wierzbickiej, które rozpocznie się o godzinie 18:30 w Stacji Artystycznej Rynek. Wstęp na to wydarzenie również jest wolny.

W sobotę, 18 maja, o godzinie 11:00 Centrum Kultury Victoria organizuje warsztaty tworzenia kartek pop-up z okazji Dnia Matki. To świetna okazja, aby własnoręcznie przygotować wyjątkowy prezent dla mamy.

Wieczorem, od godziny 17:00, w oddziałach Muzeum w Gliwicach odbędzie się Noc Muzeów. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego muzea otwierają swoje drzwi dla zwiedzających w godzinach wieczornych, oferując liczne atrakcje i specjalne wystawy.

Niedziela, 19 maja, również obfituje w ciekawe wydarzenia. O godzinie 12:00 w PreZero Arenie Gliwice odbędzie się spektakl "Plum i Bulb, czyli perypetie z wodą" z cyklu "Poranki Teatralne". To doskonała propozycja na rodzinne spędzenie czasu.

Kino Amok kontynuuje weekendowy przegląd filmów. O godzinie 16:00 w ramach przeglądu filmów japońskiego studia Ghibli wyświetlony zostanie "Tajemniczy świat Arrietty".

Wieczorem, w ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity, w Kinie Amok zaplanowane są seanse "Rave" o godzinie 18:00 oraz "Copa 71" o godzinie 19:00. O 18:15 natomiast, w ramach cyklu "Sztuka na ekranie", odbędzie się projekcja filmu "Tokijskie opowieści. Sztuka stolicy Japonii".

Nie przegapcie tych wydarzeń! Szczegółowe informacje oraz możliwość dodania kolejnych wydarzeń znajdują się na stronie gama.gliwice.eu.


Wg inf z: Urząd Miejski Gliwice