Gra miejska w Gliwicach: Przywracamy błękit razem
Już wkrótce mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, które pozwoli im nie tylko dobrze się bawić, ale także dowiedzieć się więcej o ochronie powietrza. Gra miejska „Lufcik na tropie czystego powietrza” to inicjatywa, której celem jest edukacja ekologiczna poprzez zabawę.
  1. Gra odbędzie się 15 czerwca.
  2. Start na skwerze Doncaster za Urzędem Miejskim.
  3. Rejestracja drużyn trwa od 5 do 12 czerwca.
  4. Udział jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Lufcik na tropie czystego powietrza” to gra miejska, która odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, w godzinach od 10.00 do 13.00. Start zaplanowany jest na skwerze Doncaster, za siedzibą Urzędu Miejskiego. Uczestnicy w drużynach od 2 do 4 osób, w tym co najmniej jedna osoba pełnoletnia, będą rozwiązywać zadania dotyczące ochrony powietrza. Przewodnikiem drużyn będzie Lufcik – sympatyczna papuga, symbol programu.

Organizatorem wydarzenia jest ekodoradca dla Gliwic, Katarzyna Raszkowska, w ramach Projektu Zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Gra miejska to doskonała okazja do połączenia zabawy z edukacją ekologiczną. Uczestnicy nie potrzebują specjalistycznej wiedzy – wystarczy chęć współpracy i pozytywne nastawienie.

Aby wziąć udział w grze, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie rejestracja.gliwice.eu. Rejestracja trwa od 5 do 12 czerwca (do godz. 23.59). Zakwalifikowane drużyny otrzymają specjalne potwierdzenie. W dniu gry, w punkcie startowym, uczestnicy będą musieli podpisać regulamin oraz zgodę na udział dla osób niepełnoletnich, którą może podpisać wyłącznie rodzic lub opiekun prawny.

Udział w grze jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy regulamin zabawy jest dostępny na stronie bip.gliwice.eu/ekologia-i-srodowisko.

To wyjątkowe wydarzenie to nie tylko świetna zabawa, ale także cenne lekcje na temat ochrony powietrza. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału i wspólnej gry na rzecz czystego powietrza!


Wg inf z: Urząd Miejski Gliwice