Piast Gliwice zwycięża z Legią. Następny mecz z GKS Katowice już w niedzielę!
W niedzielę na boiskach Ekstraklasy miało miejsce emocjonujące starcie, w którym Piast Gliwice odniósł cenne zwycięstwo nad Legią Warszawa, pokonując ją 2-1. To spotkanie dostarczyło kibicom wielu niezapomnianych chwil, a nowa forma drużyny pod wodzą Aleksandara Vukovicia budzi nadzieje na dalsze sukcesy.

Dynamiczny początek i zaskakująca pierwsza połowa

Mecz piłkarski rozpoczął się w szybkim tempie, a już w 20. minucie Piast Gliwice objął prowadzenie. Strzelcem pierwszego gola został Michał Chrapek, który wykorzystał precyzyjne podanie Jakuba Czerwińskiego. Radość gliwickich kibiców nie trwała jednak długo, gdyż Legia zdołała wyrównać tuż przed przerwą. Bartosz Kramer, po asyście Bartosza Kapustki, umieścił piłkę w siatce w doliczonym czasie pierwszej połowy, co sprawiło, że obie drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 1-1.

Kluczowy moment i triumf Piasta

Druga połowa meczu przyniosła wiele emocji, ale to Piast Gliwice okazał się bardziej skuteczny. W 85. minucie Tomasz Kostadinov zdobył decydującego gola, który ustalił wynik na 2-1. To trafienie nie tylko zapewniło drużynie trzy punkty, ale również umocniło ich pozycję w tabeli Ekstraklasy. Warto podkreślić, że Piast zademonstrował świetną organizację i determinację, co jest zasługą trenera Vukovicia, który wprowadził nową jakość do zespołu.

Perspektywy na przyszłość i nadchodzące spotkanie

Wygrana z Legią oznacza, że Piast Gliwice awansował na drugie miejsce w tabeli, co rodzi nadzieje na walkę o czołowe lokaty w lidze. Trener Vuković wyraził swoje zadowolenie po meczu, mówiąc: „Czuję duże zadowolenie z wygranej na takim terenie, z przeciwnikiem będącym w takiej formie. Trzeba zacząć od gratulacji dla mojej drużyny, że tego dokonała - myślę, że nie przysłowiowym fuksem, tylko dobrą grą.” W najbliższym czasie gliwiczanie zmierzą się z beniaminkiem GKS Katowice, co z pewnością będzie kolejnym sprawdzianem dla zespołu. Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19.00 przy ul. Okrzei, a kibice już teraz mogą z niecierpliwością oczekiwać, aby wspierać swoją drużynę.