Gra w Metropolię GZM studentów Politechniki Śląskiej zdobywa srebro w międzynarodowym konkursie

2 min czytania
Gra w Metropolię GZM studentów Politechniki Śląskiej zdobywa srebro w międzynarodowym konkursie


Studencka gra planszowa z Gliwic zdobywa międzynarodowe uznanie! Politechnika Śląska ponownie pokazuje, że kreatywność i innowacje rodzą się tuż obok nas. Zobaczcie, jak młodzi architekci z naszego miasta podbijają świat designu i edukacji.

  • Gliwicka Politechnika Śląska z prestiżową nagrodą za innowacyjną grę edukacyjną
  • Twórcy gry z Gliwic prezentują siłę współpracy i pasji

Gliwicka Politechnika Śląska z prestiżową nagrodą za innowacyjną grę edukacyjną

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej po raz kolejny udowadniają, że ich pomysły potrafią zachwycać nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej. Tym razem ich autorska gra planszowo-karciana „Gra w Metropolię GZM” zdobyła srebrny medal w prestiżowym konkursie Design Educates Awards 2025, który promuje nowatorskie podejścia do architektury i designu. Finałowa gala odbędzie się we wrześniu, a już teraz wiadomo, że projekt gliwickich studentów wyróżnia się na tle setek zgłoszeń z całego świata.

„Gra w Metropolię GZM” to nie tylko zabawa – to interaktywne narzędzie edukacyjne skierowane do osób w każdym wieku. Łączy klasyczną rozgrywkę karcianą z układaniem mapy metropolii niczym puzzle, co pomaga lepiej poznać topografię regionu. Dodatkowo zawiera quizy oraz elementy rzeczywistości rozszerzonej, dzięki którym można zobaczyć modele 3D znanych lokalizacji, takich jak Radiostacja Gliwice. To wyjątkowy sposób na poznanie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii poprzez naukę i zabawę jednocześnie.

Twórcy gry z Gliwic prezentują siłę współpracy i pasji

Za sukcesem projektu stoi grupa studentów zrzeszonych w kole naukowym SKN Urbanmodel. W skład zespołu wchodzą m.in. Błażej Mól, Paulina Siudyka, Igor Gdula oraz Justyna Nowak – osoby pełne zaangażowania i świeżych pomysłów. Całość prac nad kartami wspierali także inni utalentowani studenci pod czujnym okiem dr hab. inż. arch. Tomasza Bradeckiego.

Projektanci zadbali o każdy detal – od merytorycznych treści po atrakcyjną formę wizualną kart, które tworzyli m.in. Dominika Batko, Kornelia Bobek czy Tymoteusz Goleśny. Dzięki temu „Gra w Metropolię GZM” nie tylko uczy o przestrzeni miejskiej i historii regionu, ale również angażuje użytkowników na wielu płaszczyznach.

Dla mieszkańców Gliwic i okolic to kolejny powód do dumy – młodzi twórcy pokazują, że nasze miasto jest miejscem sprzyjającym rozwojowi talentów i nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych.

Na podstawie: UM Gliwice

Autor: krystian