Jazz, elektronika i rock wracają do Ruin Teatru Victoria na True Tone Festival

FOT. Urząd Miejski w Gliwicach
W Ruinach Teatru Victoria w maju znów zrobi się głośno od muzyki, która nie chce stać w jednym rzędzie. True Tone Festival wraca po raz piąty i znów stawia na improwizację, zderzając jazz z elektroniką, rockiem i brzmieniami z różnych stron świata. W programie są zarówno nazwiska dobrze znane, jak i młodzi twórcy, którzy traktują scenę jak miejsce ryzyka, a nie bezpiecznych powtórek. Bilety już są w sprzedaży, więc najlepsze miejsca mogą szybko zniknąć.
- Ruiny Teatru Victoria znów staną się sceną dla muzyki bez granic
- Na jednej scenie spotkają się nazwiska z różnych muzycznych światów
- Bilety są już dostępne, a sprzedaż prowadzona jest w kilku punktach
Ruiny Teatru Victoria znów staną się sceną dla muzyki bez granic
True Tone Festival od 2022 roku buduje w Gliwicach własny muzyczny adres dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż klasycznego koncertowego układu. Organizatorzy konsekwentnie stawiają na polską scenę improwizowaną i na artystów, którzy nie boją się wyjść poza jazzowy szkielet, a potem rozbić go na kolejne języki dźwięku.
Tegoroczna, piąta edycja odbędzie się w dniach 22–30 maja. W tym czasie publiczność czeka sześć dni koncertowych i dziesięć występów, rozpisanych tak, by pokazać cały przekrój współczesnej improwizacji – od bardziej zakorzenionej w tradycji po projekty, które bez oporu mieszają gatunki.
Na jednej scenie spotkają się nazwiska z różnych muzycznych światów
W programie są zarówno artyści od lat budujący własny styl, jak i wykonawcy młodszego pokolenia, które coraz śmielej zaznacza swoją obecność. Obok Tymona Tymańskiego z projektem YassTet pojawią się Kury i Marcin Masecki, a także Nene Heroine, Omasta, Klawo, Ben Bekele, Głupi Komputer, Earth and Bones z Marcinem Rakiem oraz Twoosty Mayonez.
Program koncertów wygląda następująco:
- 22 maja, godz. 19.00 – Twoosty Mayonez
- 22 maja, godz. 21.00 – Tymon Tymański YassTet
- 23 maja, godz. 19.00 – Ben Bekele
- 23 maja, godz. 21.00 – Klawo
- 24 maja, godz. 19.00 – Marcin Masecki Boleros
- 28 maja, godz. 19.00 – Głupi Komputer
- 29 maja, godz. 19.00 – Nene Heroine
- 29 maja, godz. 21.00 – Earth and Bones + Marcin Rak
- 30 maja, godz. 19.00 – Omasta
- 30 maja, godz. 21.00 – Kury
To zestawienie pokazuje, że festiwal nie zamyka się w jednym brzmieniu. W Ruinach Teatru Victoria jeden wieczór może prowadzić od mocniejszego, energetycznego grania do bardziej eksperymentalnych form, a właśnie ten kontrast od lat buduje charakter wydarzenia.
Bilety są już dostępne, a sprzedaż prowadzona jest w kilku punktach
Wejściówki można kupić online na ckv.systembiletowy.pl. Dostępna jest też sprzedaż stacjonarna w dwóch gliwickich punktach: w kasie Kina Amok przy ul. Dolnych Wałów 3 oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Centrum Przesiadkowym przy ul. Składowej 8A.
Bilety będą sprzedawane również w dni koncertowe w Ruinach Teatru Victoria przy Alei Przyjaźni 18. Dla tych, którzy chcą zaplanować majowy wieczór z wyprzedzeniem, to ważna wiadomość – festiwal ma tylko kilka koncertowych dni, ale program jest na tyle gęsty, że łatwo wybrać coś dla siebie i równie łatwo przegapić najbardziej oblegane terminy.
na podstawie: Urząd Miejski Gliwice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miejski w Gliwicach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim. Ograniczono przepływ wody

487 mieszkań w Gliwicach. Przy Kujawskiej i Pszczyńskiej powstanie całe osiedle

Film, hip-hop i mecz Piasta. Weekend pełen wydarzeń w Gliwicach

Grechuta zabrzmi w Parku Chopina. Przed nami kolejne koncerty Parkowego Lata

Na gliwickim Rynku powstanie plenerowy parkiet. Trzy wieczory tańca

Kosma Król zagra w Ruinach Teatru Victoria. Wstęp będzie wolny

Suczka Diana trafiła do schroniska - Policja wyjaśnia powody interwencji

Gliwicka gastronomia łączy siły. Jesienią będzie smakować inaczej

Szesnaście mieszkań komunalnych na finiszu. Nowy budynek przy Opolskiej

Napis „GLIWICE” i serce przy arenie. Ma powstać nowy fotopunkt

Koniec utrudnień przy Bojkowskiej. Autobusy wracają na trasę

Gliwiczanin wraca na Barumkę. Matulka i Syty ruszają po mocny wynik

Długi weekend z wyjątkami. Te gliwickie instytucje będą zamknięte

Telefon w ręku, brak kasku i zderzenie w Gliwicach. 15-latka w szpitalu
Przydatne dane teleadresowe
- Przychodnia Pro-Med Gliwice - kontakt, rejestracja, poradnie i badania
- Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Gliwicach - kontakt, zasady pobytu, odwiedziny
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach - msze, kancelaria, kontakt
- Obwód Lecznictwa Kolejowego w Gliwicach - kontakt i podstawowe informacje
- Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach - kontakt, adres, komisariaty
- Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy nr 1 w Gliwicach - zajęcia, zapisy, godziny
