Pierwszy start i od razu podium - młodzi judocy z Gliwic błysnęli

Pierwszy start i od razu podium - młodzi judocy z Gliwic błysnęli

W Gliwicach znów zrobiło się sportowo, ale tym razem najwięcej uwagi przyciągnęli najmłodsi. Na macie Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach dzieci trenujące judo w Szkole Podstawowej nr 5 pokazały, że debiut w zawodach może przynieść naprawdę piękne emocje. 🥋

  • Międzynarodowy Turniej Judo z okazji Dnia Dziecka przyniósł gliwickim dzieciom medalowy start
  • Zawodnicy z Gliwic wrócili z czterema medalami
  • Pierwszy występ, a już z medalami - taki sportowy start zapada w pamięć

Międzynarodowy Turniej Judo z okazji Dnia Dziecka przyniósł gliwickim dzieciom medalowy start

W sobotę 13 czerwca podczas Międzynarodowego Turnieju Judo z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez AZS Gliwice, młodzi zawodnicy z gliwickiej sekcji stanęli do rywalizacji z dziećmi z sześciu klubów województwa śląskiego. Dla nich był to pierwszy występ w zawodach, a mimo to wrócili z turnieju z bardzo mocnym wynikiem. 🥋

Zawodnicy z Gliwic wrócili z czterema medalami

Na podium stanęli:

  • 🥈 Sonia Pryła - 2. miejsce
  • 🥈 Natan Sojka - 2. miejsce
  • 🥈 Remigiusz Glica - 2. miejsce
  • 🥉 Mariia Hrohul - 3. miejsce

To właśnie takie wyniki najlepiej pokazują, że regularne treningi szybko przekładają się na pewność siebie i sportową odwagę. W Gliwicach pojawiło się więc kolejne małe, ale bardzo konkretne judo-święto. 🙂

Pierwszy występ, a już z medalami - taki sportowy start zapada w pamięć

W przypadku tych młodych zawodników najciekawsze jest nie tylko samo podium, ale też fakt, że był to ich pierwszy start w zawodach. Zamiast ostrożnego wejścia w rywalizację przyszły od razu medale, a to zwykle najlepszy sygnał, że w mieście rośnie kolejna grupa naprawdę obiecujących sportowców.

na podstawie: MDK Gliwice.