Lato do narysowania - gliwicka biblioteka zaprasza dzieci do zabawy

Lato do narysowania - gliwicka biblioteka zaprasza dzieci do zabawy

W gliwickiej bibliotece dziecięcej lato można nie tylko przeczytać, ale też narysować. Konkurs „Lato pełne opowieści” daje najmłodszym pretekst, by zamienić wakacyjne wspomnienia w własną, kolorową historię. ☀️✏️

  • „Lato pełne opowieści” prosi o jeden wakacyjny obrazek
  • Prace trzeba przynieść do biblioteki dziecięcej przy Kościuszki 17

„Lato pełne opowieści” prosi o jeden wakacyjny obrazek

Do zabawy mogą dołączyć mali czytelnicy, którzy przygotują jedną pracę plastyczną z wakacyjnym motywem. Tu liczy się dziecięca wyobraźnia, bo temat jest szeroki - można sięgnąć po to, co w lecie najbardziej zostaje w pamięci: podróże, słońce, przygody, odpoczynek albo zwykłe drobiazgi, które składają się na urlopowy klimat.

W konkursie nie trzeba robić całej serii ilustracji ani wielkiej galerii. Wystarczy jedna podpisana praca i odrobina pomysłu. Organizatorzy kierują zaproszenie przede wszystkim do małych czytelników, więc to propozycja idealna dla tych, którzy lubią tworzyć i przy okazji opowiadać świat po swojemu 🎨

Prace trzeba przynieść do biblioteki dziecięcej przy Kościuszki 17

Gotowe i podpisane prace można oddać w bibliotece dziecięcej przy ul. Kościuszki 17. Konkurs trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2026 r., więc jest czas, by spokojnie usiąść do rysowania, malowania albo wyklejania i dopracować wakacyjny motyw bez pośpiechu.

Na końcu liczy się prosty gest - przynieść pracę do biblioteki i wziąć udział w konkursie, który zamienia lato w małą opowieść na papierze. To właśnie taki wakacyjny rytm, który dobrze pasuje do miejskiej biblioteki i do dziecięcej wyobraźni.

na podstawie: MPP Gliwice.