Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

CRG dysp 400pxWczorajszej nocy, dzięki sprawnej współpracy Centrum Ratownictwa Gliwice i  gliwickiej Policji, udało się zapobiec potencjalnej próbie samobójczej młodej mieszkanki naszego miasta.

Około godz. 22, dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w CRG przyjął drogą elektroniczną zgłoszenie anonimowego internauty, który zauważył niepokojące wpisy na profilu swojej znajomej w portalu społecznościowym.

Przekazana dyżurnemu treść korespondencji sugerowała możliwość nagłego podjęcia próby samobójczej przez 19-latkę z Gliwic. Niestety, zgłaszający nie podał danych, które umożliwiałyby kontakt z nim lub zlokalizowanie młodej kobiety, sygnalizującej myśli samobójcze. Dzięki błyskawicznej reakcji dyżurnego PCZK oraz zaalarmowanych przez niego pracowników jednostki udało się ustalić adres internetowy komputera, z którego nadeszło zgłoszenie.

Całość uzyskanych informacji przekazano dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. W toku postępowania policjanci dotarli do zgłaszającego, zamieszkującego w południowo-wschodniej części Polski a następnie do rodziny młodej kobiety, zamieszkującej na północy kraju. Rodzina przekazała funkcjonariuszom gliwicki adres 19-latki, do której ok. godz. 1 w nocy dotarł patrol. Po rozmowie z funkcjonariuszami młoda kobieta zgodziła się na udzielenie specjalistycznej pomocy.

Więcej informacji o zdarzeniu i działaniach Policji dostępne na stronie KMP Gliwice. CRG dysp sala