Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

akcja zniczOd 27 października do 2 listopada gliwicka policja prowadzi działania, których głównym celem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Jak co roku w tym okresie w rejonie cmentarzy policjanci, wspólnie z innymi służbami, czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie. Włączą się do kierowania ruchem w przypadku korkowania się skrzyżowań. Będą też prowadzone rutynowe kontrole. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Standardem jest sprawdzanie trzeźwości oraz tego, czy kierowcy nie prowadzą pod wpływem środków odurzających.

Pamiętajmy, że w Gliwicach i powiecie przy niektórych nekropoliach zmieni się organizacja ruchu, dlatego warto wcześniej ją sprawdzić – Kliknij TU. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego. Doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest i szybciej, i wygodniej.
Przypominamy, że akcja „Znicz” to również zadania dla policjantów po cywilnemu. Cmentarze, przystanki i targowiska znajdą się pod ich nadzorem.

Jesienne warunki atmosferyczne są bardzo zmienne, coraz szybciej zapada zmrok, więc każdy pieszy czy rowerzysta powinien pamiętać, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, świecący breloczek, opaska czy latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, jest się lepiej widocznym dla nadjeżdżającego kierowcy.

 

Źródło: www.gliwice.slaska.policja.gov.pl