fot. I. Dorożański / piast-gliwice.eu

Już od najmłodszych lat dzieci identyfikują się z gliwickim Piastem, a ta akcja tylko to potwierdza. W tym roku do finału SZKOŁY NA STADIONIE trafiły przedszkolaki z miejskiej "7" i "41" oraz uczniowie SP nr 39.

Podczas sobotniego meczu Piasta z Cracovią na murawie stadionu miejskiego przy ul. Okrzei zorganizowano sympatyczną uroczystość. Kibice poznali zwycięzców konkursu SZKOŁA NA STADIONIE w sezonie 2016/2017. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 39 z os. Obrońców Pokoju. W nagrodę otrzymała voucher na kwotę 500 zł oraz dedykowaną koszulkę Piasta Gliwice. W imieniu szkoły odebrał je Krzysztof Bochenek, koordynator akcji. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 41 z os. Sikornik, które wyróżniono koszulką i voucherem na 1000 zł. Wręczono je koordynatorce akcji z ramienia przedszkola, Aleksandrze Ławniczak.
Pierwsze miejsce w tegorocznym przedsięwzięciu wywalczyło Przedszkole Miejskie nr 7 z ul. Tarnogórskiej. Koszulkę Piasta i voucher na 1500 zł odebrała Katarzyna Szymanek. Nagrody najlepszym placówkom oświatowym w Gliwicach wręczali natomiast: Krystyna Sowa, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Gliwice, Marek Frączek z firmy POLSPORT oraz Paweł Żelem, prezes Piasta Gliwice.