Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. materiały promocyjne

25 listopada odbędzie się długo oczekiwana premiera spektaklu „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Kierunek: Szwecja!

O przygodach Lisy, Lassego, Bossego, Britty, Anny i Ollego z wypiekami na twarzy czytało kilka pokoleń Polaków i nie tylko – książka Astrid Lindgren zdobyła wielką popularność na całym świecie. Szwedzka osada liczyła tylko zagrody, ale działo się tam więcej niż w niejednym miasteczku. Za sprawą nowego przedstawienia w Teatrze Miejskim przeniesiemy się do świata nieskrępowanej, dziecięcej wyobraźni.

Kraina zabaw, radości, smutków i obowiązków rodzinnych jest idealnym punktem wyjścia do zabaw plastyczną formą teatralną. Bo my dorośli pamiętamy jeszcze czasy, gdy kijek mógł być motorem, wiadro – armatą, kołdra – bazą a błoto – złotem – mówi Jerzy Jan Połoński.

Sztuka wejdzie na afisz 25 listopada i będzie pokazywana na małej scenie. Szczegółowy repertuar instytucji jest dostępny na stronie www.teatr.gliwice.pl.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.