IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące możliwości wystąpienia burz z gradem, obowiązujące od godz. 12:00 dnia 20.08.2019 r. do godz. 21:00 dnia 20.08.2019 r.  

Czytaj więcej

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące burz z gradem, obowiązujące od godz. 21:00 dnia 20.08.2019 r. do godz. 4:00 dnia 21.08.2019 r.  

Czytaj więcej
20.08.2019 r. - Jesteśmy, aby pomagać

18.08.2019 r. w niedzielne popołudnie patrolując centrum miasta zostaliśmy zaalarmowani przez mieszkańca, że na schodach kamienicy przy ul. Zwycięstwa leży nietrzeźwa osoba potrzebująca pomocy. Na miejscu zastano nieprzytomnego mężczyznę, u którego wystąpiły ataki epilepsji i wymagał bezwględnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.   ...

 • Jak pozbyć się wraku

  Samochód pozostawiony na drodze publicznej, w strefie zamieszkania czy strefie ruchu bez tablic rejestracyjnych lub taki, którego stan wskazuje na nieużywanie, może zostać usunięty przez straż miejską lub policję, oczywiście na koszt właściciela. Problemy natury prawnej pojawiają się dopiero wtedy, gdy wrak parkuje na nieoznakowanym terenie np. prywatnym.

 • Syn znęcał się nad niepełnosprawną matką

  Knurowscy policjanci przeprowadzili dochodzenie, które wykazało niezbicie, że jeden z mieszkańców gminy Pilchowice, zajmujący lokal ze swoją niepełnosprawną matką, od dłuższego czasu znęca się nad kobietą psychicznie. Po analizie dowodów prokurator podjął szybką decyzję o adekwatnych środkach zapobiegawczych. Dzięki jego wnioskowi i po zapoznaniu się z materiałem dowodowym sąd zdecydował o odseparowaniu niebezpiecznego człowieka od ofiary.

 • dziecko na skale
  19.08.2019
  Akademia Wspinaczki GTW obecnie przebywa na obozie przygotowawczym w Podlesicach, sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej...
  kadr z filmu
  20.08.2019
  „Matrix”, jeden z najsłynniejszych filmów science-fiction w historii, wszedł na ekrany kinowe 20 lat temu. Z tej okazji...
  dyrekcja Huty Gliwice
  20.08.2019
  Zwycięzcą rokowań o nabycie reprezentacyjnego budynku po dyrekcji Huty Gliwice została Elektrownia Wiatrowa Toszek Sp....

  IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące możliwości wystąpienia burz z gradem, obowiązujące od godz. 16:00 dnia 19.08.2019 r. do godz. 6:00 dnia 20.08.2019 r.  

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

  Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 5 sprawców przestępstw. Jeden to nietrzeźwy kierujący. W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o: uszkodzenie ciała, przemoc domową – znęcanie nad matką, łamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów oraz wbrew cofniętym administracyjnie uprawnieniom. Nasi mundurowi podjęli ponad 700 interwencji, ujęli 6 osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 13 kolizji.

 • sklepik z marzeniami
  19.08.2019
  W Sklepiku z marzeniami przy ul. Górnych Wałów 13 działa galeria, w której przedstawiane są prace podopiecznych...
  dzieci przy komputerach
  19.08.2019
  15 września w Gliwicach odbędą się darmowe warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy nauczą się...
  Piast Gliwice
  19.08.2019
  W niedzielnym spotkaniu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Piast wygrał przed własną publicznością z Wisłą Płock 1:0. Dla...
  Huta <a href=Gliwice dyrekcja" width="450" height="288">
  19.08.2019
  Lada dzień reprezentacyjny budynek po dyrekcji Huty Gliwice powinien mieć nowego właściciela. W licytacji o okazały...
  „Minia-tour. Muzyczne biuro podróży”, reż. H. Jarczyk
  19.08.2019
  24 sierpnia aktorzy teatru im. J. Słowackiego w Krakowie zaprezentują w parku Chopina niezwykły muzycznych spektakl....
  Szpital Miejski
  19.08.2019
  Sześć firm (z Warszawy, Gdańska, Tychów i Krakowa) zgłosiło się do przetargu na wykonanie projektu budowy nowego...

  Mamy nowego rekordzistę! Jak duży rozmiar dał mu zwycięstwo?

  Już po raz 17. poznaliśmy aktualnego Mistrza Polski. Okazał się niekwestionowanym zwycięzcą, pobijając nowy rekord rozmiaru… wydmuchanego balona z gumy do żucia! Niezwykłe zawody odbyły się, jak co roku, w najlepszym parku rozrywki dla dzieci - Rabkolandzie.

  Rabkoland, park pełen miłości do balonówki i nietypowych form rozrywki, już po raz siedemnasty zorganizował odjechane Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. W tych dorocznych, wyjątkowych zawodach może wziąć udział każdy entuzjasta gumy do żucia, którego żuchwa, język i zęby pozwalają na starcie z balonówką.

  Podczas Mistrzostw każdy zawodnik wydmuchuje jak największy balon w obecności kadry mierzącej, zwanej sędziami balonowymi, którzy dokonują pomiaru za pomocą balonomierzy. Optymalny przewidywany czas żucia to około 10 minut przed startem, jednak zawodnicy mają wolną rękę, jeśli chodzi o technikę i czas przeżuwania. Niektórzy miesiącami przygotowują się do zawodów, jednak ich wyniki zawsze zaskakują!

  Niezwykłe mistrzostwa organizowane są od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy 486 zawodników spotkało się w Rabce, by rywalizować o tytuł najlepszego dmuchacza balonów w kraju. Pierwszym, historycznym zwycięzcą, z wynikiem 20 cm średnicy, został Brunon Czerwiński (14 lat) z gminu Bliżyn. Jak w każdej liczącej się dyscyplinie sportu, także tutaj regularnie padają rekordy, a emocje rozpalają kibiców i rywali.

  Mistrzem Dmuchania Balona Z Gumy Do Żucia 2019 został Sławomir Słowik z Nowego Sącza, który wydmuchał imponującego, 27,5-centymetrowego balona! Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Myszy z Niepołomic (25,6 cm), a ostatnie miejsce na podium zajęła Klaudia Kowal z Glichów (25,2 cm). Do zwycięzców trafiły nagrody pieniężne, puchary, dyplomy i wieczna chwała, a pozostali ze stawki najlepszych zawodników pocieszyli się zaproszeniami do Rabkolandu i Termy Bania oraz niespodziankami.

  Kolejne balonowe mistrzostwa - już za rok!

  Mamy nowego rekordzistę! Jak duży rozmiar dał mu zwycięstwo?

  puchary mistrzów Polski w dmuchaniu balona z gumy

  zabawa w Rabkolandzie

  zabawa z dmuchaniem balona z gumy w Rabkolandzie

  wspaniała zabawa w Rabkolandzie dla dzieci

  Rabkoland i niecodzienne mistrzostwa

  zabawy w Rabkolandzie dla dzieci i dorosłych

  wyniki mistrzostw w Rabkolandzie

  weekendowe zabawy w Rabkolandzie

  IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące możliwości wystąpienia burz, obowiązujące od godz. 11:00 dnia 16.08.2019 r. do godz. 20:00 dnia 16.08.2019 r.  

  Czytaj więcej
 • „Pewnym krokiem do celu 50+”

  Członkowie Klubu Seniora „Wigor-Senior” z siedzibą w Sośnicowicach wzięli udział w pierwszym szkoleniu profilaktyczno-terapeutycznym inaugurującym cykl II Edycji akcji prowadzonej przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach pod nazwą "Pewnym krokiem do celu 50+". Tym razem dowiedzieli się, jak nie paść ofiarą oszustów oraz jak zachować się w rejonie przejść dla pieszych. Akcja skierowana jest do wszystkich osób w wieku 50+.

 • SP nr 13
  16.08.2019
  Gliwice już kilkukrotnie były nagradzane za najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego. I tym razem nagroda...