Arena Gliwice
09.04.2019
Będzie wesoło, kolorowo i nie zabraknie również nauki przez zabawę – Arena Gliwice startuje z niedzielnymi spotkaniami...
Remondis Gliwice
09.04.2019
Ze względu na nadchodzące święta w dzielnicy zmieni się jednorazowo harmonogram wywozu odpadów komunalnych. Zamiast 23...
gce
09.04.2019
13 nowoczesnych pracowni zawodowych zyskali uczniowie Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Dzięki...
nagrody
09.04.2019
Zygmunt Frankiewicz jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce. Jego działalność samorządową doceniły...
SPR
09.04.2019
Piąte zwycięstwo z rzędu odniosły szczypiornistki Sośnicy Gliwice w 19. kolejce I ligi kobiet. Gliwiczanki pewnie...
mecz Polska – Niemcy Arena Gliwice
09.04.2019
Na imprezę w Arenie Gliwice dojedziemy specjalną linia autobusową S11, którą Zarząd Transportu Metropolitalnego...
Wieża kościoła pw. Wszystkich Świętych
09.04.2019
Z wieży widokowej kościoła pw. Wszystkich Świętych roztacza się wspaniały widok na miasto. Od 1 maja aż do końca...
8.04.2019 r. - Rowerowo

5.04.2019 r. odbyła się pierwsza w tym roku Gliwicka Masa Krytyczna. Jest to comiesięczne spotkanie rowerzystów, któremu towarzyszy ich wspólny przejazd ulicami naszego miasta. W tym roku na metę wybrano parking zlokalizowany przy naszej siedzibie. Z niecierpliwością wypatrywaliśmy rowerzystów, którzy po przybyciu do punktu docelowego chętnie znakowali swoje „dwa kółka”. Najbliższe znakowania rowerów odbędą się w maju, dlatego też zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której podane zostaną terminy 😉 ...

 • Wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe i zabronione

  Wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Powodem jest wypalanie suchych traw i pozostałości roślinności po zimie. Ekolodzy, leśnicy, naukowcy mówią, że dla świata przyrody wypalanie traw to katastrofa ekologiczna. Strażacy określają ten problem jako wiosenne zagrożenie pożarowe. Zabrzańscy policjanci apelują o niewypalanie traw.

 • Sezon rowerowy - warto znać przepisy

  Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • Podziękowania dla internautów

  Wydział kryminalny III komisariatu prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 25 lutego przy ul. Zwycięstwa w Gliwicach, w jednym z salonów telefonii komórkowej. Śledczy zdecydował o publikacji wizerunku człowieka podejrzanego o zuchwałą kradzież smartfona wartości prawie 4 tys. zł. Natychmiast wpłynęły do nas informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość sprawcy, to 36-letni mieszkaniec naszego powiatu.

 • Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

  Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali siedmiu sprawców przestępstw. Trzech z nich to nietrzeźwi kierujący. W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o kradzieże, niestosowanie do zakazów prowadzenia pojazdu, niezatrzymanie do policyjnej kontroli i ucieczkę przed radiowozem, znieważenie funkcjonariuszy podczas interwencji domowej. Nasi mundurowi podjęli ponad 300 interwencji, ujęli siedem osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 25 kolizji.

 • Śląski Urząd Wojewódzki
  08.04.2019
  Gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego ma już 90 lat. Z tej okazji planowane jest wmurowanie w jego fasadę kapsuły czasu...
  kampania mswia przeciw dopalaczom
  08.04.2019
  To główne hasło ruszającej właśnie kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji...
  akademia zdrowia dzieci
  08.04.2019
  Za nami kolejna już edycja Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci. Podczas tej, bardzo ważnej, akcji dzieci w formie zabawy...
  GCE
  08.04.2019
  W Górnośląskim Centrum Edukacyjnym im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia – obchody 70-...
  lekarze
  08.04.2019
  Specjaliści z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej oraz Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii...
  Marynarska
  08.04.2019
  W najbliższy wtorek, 9 kwietnia, rozpocznie się wymiana nawierzchni ul. Marynarskiej. W związku z pracami ulica...
  wisła kraków
  08.04.2019
  Niezwykle emocjonujące i widowiskowe spotkanie mogli obejrzeć kibice zgromadzeni w sobotę na stadionie Wisły Kraków....

  Urządzenia czyszczące to istotny element prowadzenia wielu typów działalności gospodarczych. Bez odpowiedniego zaplecza w postaci maszyn sprzątających, w miejscach pracy panowałby nieporządek. Bałagan może wpływać na dezorganizację pracowników i przede wszystkim stanowić realne zagrożenie dla ich zdrowia. W miejscach zagospodarowanych na powierzchnie przemysłowe niezwykle często można natknąć się na rozlane substancje, które mogą sprzyjać wypadkom. Doskonałym przykładem może być tutaj zwulkanizowana guma, olej czy smar. Zadaniem maszyn czyszczących jest zapobieganie takim wydarzeniom i zachowanie odpowiednich warunków w miejscu pracy. Urządzenia sprzątające wyróżniają się licznymi interesującymi systemami, jakie zostały w nich zamontowane. Na które spośród nich warto zwrócić szczególną uwagę?

  Urządzenia czyszczące — przykłady innowacyjnych rozwiązań

  Zamiatarka bezpyłowa Sweepmaster 98 R to przykład maszyny czyszczącej do podłóg, która w zdecydowany sposób wyróżnia się na tle konkurencji. Jej fenomen wynika m.in. z tego, że konstrukcja silnika wykorzystuje napęd LPG, a samo urządzenia ma wyjątkowo wysoki zrzut śmieci. Maszyny do czyszczenia podłóg tego typu zostały wyposażone również miejsce siedzące dla operatora, co w zdecydowany sposób wpływa na jego komfort i wydajność podczas pracy. Istotnym elementem budowy tych urządzeń czyszczących są także lewostronne szczotki boczne ułatwiające dotarcie do trudno dostępnych zakamarków. Dach to opcjonalny element, co sprawia, że operator otrzymuje sporą dozę dowolności.

  Największą innowacją technologiczną w przypadku Sweepmaster 98 R jest obecność turbiny odpylającej, która gwarantuje wysoce satysfakcjonujące efekty zamiatania. Interesującym rozwiązaniem wydaje się również rezonansowy układ wstrząsania filtra. Pozwala on zwiększyć czas pomiędzy jego czyszczeniem, co także odzwierciedla się w wydajności pracy.

  Maszyna do mycia podłóg a dbanie o środowisko

  W związku z rosnącą świadomością na temat ekologii ważną rzeczą w budowie maszyny myjącej posadzki wydaje się fakt generowania zerowej emisji spalin do atmosfery. Maszyny do mycia podłóg takie jak Scrubmaster B310 funkcjonują dzięki napędowi akumulatorowemu, co czyni je w pełni ekologiczną propozycją. Co więcej, opcja ta pozwala na długi czas pracy pomiędzy kolejnym ładowaniem baterii. Wydajność powierzchniowa tego urządzenia czyszczącego osiąga do 9 250 m2/h, dzięki czemu może być stosowane nawet w miejscach użyteczności publicznej o dużej licznie metrów kwadratowych.

  Inną innowacyjną opcją, jaką znajdujemy we wspomnianym modelu, jest obecność bocznego systemu szorującego (w bardziej zaawansowanej wersji znajdujemy także szczotki tarczowe), który umożliwia zwiększenie pola roboczego sprzątanej powierzchni. Z kolei dwie szczotki zlokalizowane na bokach urządzenia do mycia podłóg Scrubmaster B310 pozawalają na zamiatanie śmieci o każdym rozmiarze.

  Maszyny myjące podłogi do mniejszych powierzchni

  Właściciele małych magazynów, warsztatów samochodowych lub hal produkcyjnych, nie muszą stawiać na rozwiązanie o bardzo dużej wydajności czyszczenia. W ich przypadku można skorzystać np. z opcji kupna szorowarki automatycznej z operatorem prowadzącym. Najbardziej zaawansowane modele zapewniają ekonomiczne czyszczenie do 4 200 m2/h.

  Urządzenia do mycia podłóg tego typu są znacznie mniejsze od tych z wydzielonym miejscem siedzącym dla użytkownika. W przypadku powierzchni o niewielkiej liczbie metrów kwadratowych wydają się one zatem adekwatną propozycją.

  Warto zwrócić uwagę na model Scrubmaster B30 o wydajności czyszczenie 1 900 m2/h i ekonomicznym napędem PowerFlow. Jego cechą charakterystyczną jest wspomaganie ruchu urządzenia czyszczącego przy pomocy ruchu szczotek. Oferta firmy Hako jest na tyle szeroka, że każdy jest w stanie odnaleźć w niej rozwiązanie odpowiednie dla budżetu, jakim dysponuje oraz indywidualnych potrzeb.

  Urządzenia czyszczące — najbardziej interesujące funkcje