• Akcja na giełdzie – ujawniono nielegalne towary

  3 lutego funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali cztery osoby zajmujące się nielegalnym procederem na terenie giełdy samochodowej. Stróże prawa działali w ramach akcji ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości związanej z niedozwolonym obrotem towarami podrobionymi, oznaczonymi zastrzeżonymi znakami oraz wyrobami akcyzowymi niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

 • II Koncert Noworoczny Powiatu Gliwickiego
  3 lutego w Wielowsi odbył się II Koncert Noworoczny Powiatu Gliwickiego. Tym razem wystąpiły dwa świetne zespoły – Blaskapelle ze Świbia...
  kursy
  07.02.2019
  Już 12 lutego odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie rekrutacji na darmowe lekcje językowe oraz kursy komputerowe...
  Asseco - Politechnika
  07.02.2019
  W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyło się oficjalne podpisanie umowy współpracy pomiędzy...
  autobus
  07.02.2019
  22 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, na ulice naszego miasta wyjedzie żółty...
  znak
  07.02.2019
  Do wieczora potrwają dziś utrudnienia związane z pracami na odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Na jezdni w kierunku...
  róża regionów
  07.02.2019
  Nowy przewodnik turystyczny, wydany przez Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego, otrzymał wyróżnienie w VIII...
  Skrzyżowanie Toszecka
  07.02.2019
  Skrzyżowanie ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów zostanie przebudowane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem,...
  Tomograf komputerowy w Szpitalu Miejskim
  07.02.2019
  Szybsze i dokładniejsze badania z mniejszą dawką promieniowania, wirtualna kolonoskopia, wirtualna bronchoskopia czy...

  Coraz bardziej popularna staje się praktyka, w ramach której to pracodawca wysyłając pracownika w delegację odpowiada za mieszkanie służbowe. Wynajem mieszkania dla pracownika może nastręczać pewnych trudności – z jednej strony nie chcemy, żeby mieszkanie służbowe było zbyt drogie, z drugiej nie zamierzamy serwować pracownikowi podrzędnej nory… Mieszkanie służbowe dla pracownika, które rozwiązuje ten dylemat znajdziemy w ofercie Apartamentów Magnolie w warszawskim Ursusie.

  Mieszkanie służbowe - jaki jest standard?

  Mieszkanie dla pracownika może być lokalem mieszkalnym lub samodzielnym pokojem. Jego standard zależy od wielu czynników, jednak dzisiaj coraz częściej staramy się zapewniać pracownikom pracującym w delegacji jak najlepsze warunki lokalowe. Skąd ta praktyka? Warunki zakwaterowania odgrywają ogromną rolę w podejściu pracownika do pracy. Im lepszy zapewnimy mu standard mieszkaniowy w mieszkaniu służbowym, tym bardziej będzie on efektywny w pracy mimo rozłąki z rodziną. Nic więc dziwnego w tym, że obecnie coraz większa liczba przedsiębiorców zwraca uwagę na standard zakwaterowania.

  Mieszkanie służbowe dla pracownika w warszawskim Ursusie (kompleks mieszkań do wynajęcia Apartamenty Magnolie) to mieszkania charakteryzujące się przemyślaną aranżacją przestrzeni, w której wydzielono strefy dzienne i nocne umożliwiając tym samym pracownikom warunki do pracy i relaksu w ciągu dnia, jak i komfortowe warunki do wypoczynku nocnego. Kolejnym atutem mieszkań służbowych w Ursusie jest nowoczesne wzornictwo – każde nasze mieszkanie służbowe jest wyposażone zgodnie z najnowocześniejszymi trendami meblarskimi.

  Wynajem mieszkania dla pracownika - jakie są limity czasowe?

  Jeśli przyjrzymy się sytuacji na warszawskim rynku nieruchomości z łatwością zaobserwujemy, iż mieszkania na wynajem dzielą się na dwie grupy lokali – mieszkania przeznaczone na wynajem krótko- i długookresowy. Te pierwsze są skierowane przede wszystkim do turystów oraz przedsiębiorców odbywających niedługie podróże służbowe, często trudno wynająć je na dłużej niż tydzień… Te drugie to mieszkania przeznaczone do zasiedlenia długookresowego, ich właściciele/zarządcy na ogół nie zgadzają się na wynajem mieszkania na okres krótszy niż sześć miesięcy. Mieszkania na Ursusie są wynajmowane na elastycznych zasadach, co oznacza, iż nie obowiązują tu minimalne okresy wynajmu – z mieszkania dla firmy możesz korzystać tak długo, jak długo zachodzi taka potrzeba.

  Mieszkanie służbowe dla pracownika - jaki jest koszt wynajmu?

  Koszt wynajmu mieszkania dla pracownika może być różny. Zależy on od wielu czynników, które determinują nie tylko dobową stawkę za wynajem mieszkania służbowego, ale również stawkę za metr kwadratowy mieszkania. Mieszkania dla pracowników w warszawskim Ursusie są „wycenianie” w zależności od czasookresu wynajmu oraz metrażu mieszkania. W obydwu przypadkach – niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wynajem kawalerki dla pracownika w delegacji, czy mieszkania rodzinnego dla pracownika i jego najbliższych – dobowy koszt wynajmu mieszkania będzie spadał wprost proporcjonalnie do długości okresu wynajmu mieszkania. Oznacza to, iż równie opłacalne jest wynajmowanie mieszkań na krótki czas – oferujemy ceny o wiele niższe niż hotele – jak i najem długoterminowy. Do skorzystania z mieszkania służbowego w ramach najmu długoterminowego zachęcamy w szczególności przedsiębiorstwa świadczące usługi w ramach outsourcingu pracowniczego, które jeszcze nie zdążył nabyć nieruchomości w mieście lub takiego zakupu nie planują.

  Mieszkanie służbowe dla pracownika w delegacji

  Limuzyna do ślubu, którą znajdziesz na naszej stronie internetowej to samochód, o który dbamy z myślą o specjalnych okazjach. Okazją taką jest z pewnością Dzień Twojego Ślubu, kiedy zapominając o całym świecie możesz wsiąść do przestronnego wnętrza stylowego Jaguara lub klasycznego Mercedesa i złapać chwilę relaksu na przyjemnie miękkiej i pachnącej skórzanej tapicerce. Nasz kierowca otworzy przed Tobą drzwi, użyczy pomocnej ręki przy wysiadaniu z samochodu i zadba o to, aby podróż do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego upłynęła w przyjemnej atmosferze – na jakość podróży z pewnością będzie miała wpływ nie tylko skórzana tapicera, ale również system nagłośnieniowy, który zapewnia doskonałe wrażenia audio. Do ślubu możesz więc pojechać słuchając swojej ulubionej piosenki lub utworów ulubionego zespołu.

  Limuzyną do ślubu w wielkim stylu

  Jeśli planujecie ślub i wciąż zastanawiacie się, czy wynajęcie limuzyny z kierowcą to najlepszy pomysł na środek transportu dla Młodej Pary, koniecznie poświęćcie chwilę na lekturę dzisiejszego artykułu, w którym pod lupę bierzemy argumenty przemawiające za wynajęciem limuzyny z kierowcą. A argumentów na „tak” jest naprawdę sporo!

  Samochód i kierowca do Waszej dyspozycji

  Wynajmując samochód z kierowcą możecie się cieszyć pełną swobodą przemieszczania się w luksusowych warunkach limuzyny w stylu retro. Limuzyna zawiezie Was do kościoła i/lub Urzędu Stanu Cywilnego. Limuzyną dotrzecie do miejsca organizacji przyjęcia weselnego, a w razie potrzeby i na plener zdjęciowy. Wynajęta na cały dzień limuzyna do ślubu będzie także samochodem, który po zakończeniu przyjęcia odwiezie Was do domu. A jakby tego było mało, podczas trwania imprezy kierowca może zabierać na przejażdżki chętnych gości, którym także zamarzy się podróż w samochodzie w stylu retro.

  Alternatywą dla wynajmu samochodu na cały dzień jest możliwość skorzystania z wynajmu limuzyny na godziny. Jeśli nie chcecie mieć samochodu do dyspozycji przez cały czas trwania przyjęcia, możecie umówić się tylko na określony czas lub na wynajem samochodu do określonej godziny. Jeśli taka będzie Wasza wola, kierowca odjedzie po zawiezieniu Was do miejsca organizacji przyjęcia lub po powrocie z pleneru zdjęciowego. Do domu możecie wrócić taksówką. Oczywiście, powrót taksówką trzeba odpowiednio wcześnie zaplanować, a pod ręką mieć wizytówkę z numerem telefonu. Mając do dyspozycji limo z kierowcą nie musimy pamiętać o takich drobiazgach, jak telefon do korporacji czy zamówienie ubera.

  Dekoracja w cenie

  Każda limuzyna do ślubu jest dekorowana zgodnie z życzeniem klienta. Decydując się na pożyczenie samochodu od kogoś z rodziny lub grona najbliższych przyjaciół musimy zadbać o odpowiednie udekorowanie auta. Samochody z wypożyczalni są dekorowane niemal automatycznie – jeśli mamy pomysł na wykonanie dekoracji, wypożyczania udekoruje samochód wedle naszych wytycznych, jeśli zaś nie samochód zostanie przybrany zgodnie z najnowszymi obowiązującymi w tym zakresie trendami. Udekorowany samochód z pewnością zwróci uwagę gości, i nie tylko ich.

  Dekoracja samochodu to także doskonały element pleneru zdjęciowego. Samochód sam może stać się plenerem zdjęciowym – zdjęcia wewnątrz samochodu są naprawdę oryginalne i nietuzinkowe – lub stać się rekwizytem wykorzystywanym podczas sesji. Na czas sesji zdjęciowej kierowca może udostępnić Panu Młodemu nie tylko kierownicę samochodu, ale również odpowiedni uniform. Dzięki temu Wasza Ślubna Pamiątka będzie jeszcze ciekawsza.

  6.02.2019 r. - W porę uchwycony

  Wczoraj w godzinach przedpołudniowych przebywając w rejonie ul. Hutniczej zauważyliśmy biegającego bez nadzoru psa w typie rasy rottweiler. Zwierzę było niespokojne, próbowało dostać się na plac zabaw, gdzie bawiły się dzieci. Przebywała tam również przestraszona matka jednego z dzieci, która oświadczyła, że jego właściciel poszedł do pobliskiego sklepu na zakupy. Po przybyciu na miejsce przywołał on do siebie czworonoga i przypiął go do smyczy. Wobec mężczyzny, który nie zachował należytych warunków przy trzymaniu zwierzęcia wyciągnięto ...

 • Internauci rozpoznali zmarłego

  30 stycznia br. detektywi z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach poprosili internautów o pomoc w czynnościach poszukiwawczo-identyfikacyjnych dotyczących zwłok, ujawnionych 24 stycznia o godz. 7.00 na terenie stacji paliw przy ul. Gliwickiej w Pyskowicach.

 • Nowy komendant komisariatu w Knurowie

  Od dzisiaj obowiązki komendanta Komisariatu Policji w Knurowie pełni nadkom. Adam Szczepanowski, wcześniej szef komisariatu IV w Łabędach. Mł. insp. Janusz Słowiński, dotychczasowy przełożony knurowskich policjantów, dodajmy – bardzo doświadczony, lubiany i szanowany przez kolegów oraz podwładnych, przeszedł na emeryturę.

 • 6 prób oszustwa metodą „na policjanta” w Gliwicach

  Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż szukają ofiar. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności poszkodowanych. Nie bądźmy obojętni, ostrzeżmy seniorów – krewnych czy znajomych, że mogą do nich telefonować oszuści, podszywający się pod członków rodziny lub stróżów prawa. Tylko wczoraj gliwickiej policji zgłoszono aż sześć takich prób.

 • Technopark
  06.02.2019
  Budowa kolejnego obiektu, farma fotowoltaiczna i nowi lokatorzy – gliwicki Technopark rozbudowuje się. Tylko w drugiej...
  walka bokserska
  06.02.2019
  11, 13 i 18 lutego podczas sportowych ferii w Arenie Gliwice będzie można wziąć udział w treningu bokserskim. W jednym...
  Chwyciarnia
  06.02.2019
  Futsal, judo, koszykówka? A może trening bokserski, szaleństwa na rolkach albo gra w tchoukball? Arena Gliwice zaprasza...
  Kanał Gliwicki z lotu ptaka
  06.02.2019
  8 lutego o godz. 17.00 w Willi Caro rozpocznie się spotkanie autorskie z Przemysławem Nadolskim, autorem książki „...
  Piast Gliwice
  06.02.2019
  Piast Gliwice gotowy do pierwszego starcia. Na początek zawodnicy wybiorą się do Krakowa, by zmierzyć się z tamtejszą...
  autobus
  06.02.2019
  Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że od 11 lutego zmieni się rozkład kursowania linii lotniskowych. Na...