Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Gliwicka policja prowadzi cykl debat z mieszkańcami miasta. Jednym z priorytetowych zadań naszej formacji jest bowiem ścisła współpraca ze społeczeństwem. Możliwość taką daje m.in. bezpośrednie spotkanie, podczas którego przekazywane są uwagi, wnioski i sugestie.„Czy czujesz się bezpiecznie w swoim otoczeniu?”– to pytanie jest początkiem każdej debaty. Tym razem skierowano je do młodzieży wkraczającej już w dorosłość, czyli tej ze szkół średnich naszego miasta i powiatu. Policja chce, aby młodzi ludzie mogli wyrazić swoje opinie i obawy, a także przedstawić własne propozycje działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Co ważne, formuła spotkań przewiduje wolną dyskusję uczniów z policjantami, bez kadry nauczycielskiej.

Wczoraj, 13 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach, asp. szt. Katarzyna Wosik i asp. szt. Aneta Sokalla, policjantki wydziału prewencji komendy miejskiej, spotkały się z uczniami kilku liceów (II, III, IV, V, VII i X) oraz Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych, Zespołu Szkół Łączności, Zespołu Szkół Samochodowych i Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego.
Z debaty wynikało, że większość rozmówców czuje się w swoim otoczeniu bezpiecznie. Padały jednak ze strony młodzieży pewne uwagi oraz podpowiedzi, które funkcjonariuszki przyjęły z należytym namysłem. Będą one teraz uwzględnione w procesie decyzyjnym.
Przy okazji zapraszamy do wzięcia udziału w debatach kolejne szkoły z Gliwic i powiatu. Reprezentacja placówki powinna składać się maksymalnie z trzech uczniów. Kontakt w sprawie debat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.