Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W zatrzymywaniu sprawców przestępstw na gorącym uczynku dominują sytuacje, w których świadkami są sami policjanci albo bierni nie pozostają obywatele. Tak było wczoraj na os. Obrońców Pokoju. Mieszkanka bloku spostrzegła nieznanego mężczyznę, który uderzał młotkiem w szybę samochodu. Kobieta od razu sięgnęła po telefon i powiadomiła policję. Na miejsce ruszył najbliższy patrol.W poniedziałek, 19 marca o godz. 23.00 policjanci ogniwa wywiadowczego (po cywilnemu) w bezpośrednim pościgu zatrzymali młodego mężczyznę, który włamał się do zaparkowanego na os. Obrońców Pokoju fiata pandy i ukradł wiertarkę, halogen budowlany oraz torbę ogrodową. Skradzione mienie odzyskano.
Ponadto, w tym samym miejscu i czasie, mężczyzna usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do sklepu owocowo-warzywnego. Zniszczył szybę w drzwiach, ale nie zdołał przedostać się do wnętrza. Postępowanie prowadzi II KP Gliwice. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.