Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wczoraj wieczorem policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach złożyli wizytę kolejnemu uczestnikowi stadionowych burd, wobec którego zebrano dowody, że podczas meczu, wraz z innymi pseudokibicami, dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy. Za takie zachowanie grożą kary więzienia, grzywny oraz zakazy stadionowe.Kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gliwic, który 3 marca br. na stadionie miejskim w Gliwicach, podczas meczu piłki nożnej, dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, pełniącego swoje obowiązki służbowe. Jest to kolejna, 24. osoba zatrzymana w powyższej sprawie. Postępowanie prowadzi KMP w Gliwicach.
Wydział prewencji realizuje równolegle sprawy dotyczące wykroczeń popełnionych przez kibiców w czasie derbów. Już dziewięciu młodych mężczyzn zostało rozliczonych, wobec kolejnych kilkunastu „szalikowców” prowadzone są postępowania dowodowe.
Sprawców przestępstw czekają procesy przed sądem karnym, natomiast sprawcy wykroczeń zazwyczaj otrzymują kary grzywny w wysokości 2 tys. zł i zakazy stadionowe.