Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 10 sprawców przestępstw, w tym aż trzech nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o: fałszerstwo dokumentu, znęcanie nad rodziną, handel narkotykami, zniszczenie mienia, groźby karalne, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy policji. Nasi mundurowi podjęli 399 interwencji, ujęli 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyło się 17 kolizji.

 

Wśród nietrzeźwych kierowców kolejny raz znalazł się obcokrajowiec, obywatel Ukrainy, który pobił niechlubny rekord. Mężczyzna znieważył też kontrolujących go policjantów. 43-latek został zatrzymany do rutynowej kontroli w niedzielne wczesne popołudnie na ul. Gliwickiej w Wilczy. Prowadził samochód marki BMW, mając w organizmie 2,6 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Obywatel Ukrainy oraz pozostali ujęci kierowcy staną wkrótce przed sądem.   


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.