Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Kryminalni z IV KP w Gliwicach, realizując dochodzenie w sprawie kradzieży m.in. portfela z szafki znajdującej się na terenie szatni jednej z gliwickich firm, zatrzymali sprawcę. Okazał się nim obywatel Czech mieszkający w Polsce. Ma na sumieniu więcej przestępstw.Policjanci z komisariatu w Łabędach ujęli na terenie Zabrza pracownika firmy usytuowanej w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej. Zatrzymanie było efektem dochodzenia wszczętego na podstawie zawiadomienia z początku marca br., dotyczącego kradzieży portfela jednemu z pracowników zakładu. Policjanci prześledzili miejsca, w których sprawca posługiwał się skradzioną kartą i trafili na nagranie z kamer monitoringu. Okazano je pokrzywdzonemu, a ten rozpoznał na nim swojego współpracownika...
Sprawa nabrała przyśpieszenia i wczoraj (środa, 21 marca) zatrzymano 30-letniego obywatela Czech zatrudnionego we wspomnianym zakładzie. Podczas przeszukań okazało się, że kradzież portfela to nie jedyne przestępstwo popełnione przez tego człowieka w Polsce. Mężczyzna posiadał przy sobie też narkotyki w postaci marihuany i metaamfetaminy. W jego mieszkaniu ujawniono zaś inne przedmioty pochodzące z podobnych kradzieży, m.in. markowy telefon, oraz narkotyki.
Sprawa należy do rozwojowych. Policjanci powiadomili już o „wybrykach” Czecha jego ambasadę i straż graniczną. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.