Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice podjęli interwencję wobec mężczyzny, który wczoraj, w centrum miasta, przechodził na czerwonym świetle. Pan wyróżnił się z tłumu, bowiem wszyscy piesi czekali, jedynie on nic nie robił sobie z sygnalizacji oraz stojącego w pobliżu radiowozu.Policjanci postanowili porozmawiać z piechurem. Okazało się, że mężczyzna nie zamierza się zatrzymać, ba, zaczął nawet uciekać! Mundurowi rzucili się w pościg, który trwał dobre kilka minut. Uciekinier kluczył po placu Piastów, ulicy Okopowej, aż został zatrzymany przy Dubois. Przed samym zatrzymaniem „biegacz” wrzucił pod jeden z samochodów swoją torbę, co oczywiście nie umknęło uwadze ścigających.
Policjanci obezwładnili mężczyznę i założyli mu kajdanki, po czym wrócili po odrzucony przedmiot. Szybko wyszło na jaw, że powodem nerwowego zachowania pieszego były... narkotyki. W torbie ujawniono cztery woreczki strunowe z porcjami amfetaminy i marihuany.
Wobec takiego stanu rzeczy 25-latkowi, mieszkańcowi Rudy Śląskiej, wręczono 100-złotowy mandat za wykroczenie drogowe, zaś sprawą posiadania narkotyków zajął się już wydział kryminalny gliwickiej komendy.
Przypomnijmy: za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
 

  • foto ilustracyjne