Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Dzięki informacjom od anonimowego internauty policjant śledczy z III komisariatu już wie, kogo uwieczniła kamera. Publikacja wizerunku mężczyzny o nieznanej tożsamości podejrzanego o kradzież telefonu, dała efekt – do śledczego wpłynął e-mail od osoby, która rozpoznała poszukiwanego. Ten przykład kooperacji i wzajemnego zaufania policji oraz społeczeństwa daje pozytywne rezultaty: sprawcy przestępstw nie pozostaną bezkarni, spada też liczba kradzieży w naszym rejonie.

 

Tego rodzaju współpraca jest praktykowana w większości państw o ukształtowanym społeczeństwie obywatelskim.

Portale internetowe, które zdecydowały się na publikowanie zdjęć, proszone są o zanonimizowanie wizerunku, gdyż ustała podstawa prawna ich publikacji.

Zgodnie z prawem, policja może decydować o publikacji wizerunków osób poszukiwanych i podejrzewanych o popełnienie przestępstwa w celu ustalenia ich tożsamości.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.