Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Gliwiccy policjanci od lat mogą liczyć na wsparcie lokalnych władz. W ubiegłym roku nasz garnizon otrzymał ponad 1,9 mln zł dofinansowania. Największe i najzamożniejsze Gliwice wsparły komendę policji kwotą prawie 1,7 mln zł. Pozostałe samorządy również robiły wszystko, w miarę swoich możliwości budżetowych, aby w ten sposób poprawić stan bezpieczeństwa mieszkańców.Dzięki tym kwotom między innymi zrealizowaliśmy dodatkowe 2467 służb. Policja wprawdzie finansowana jest z budżetu centralnego i samorządy nie są zobligowane do jej dotowania, jednak czyniąc to, chcą jeszcze bardziej poprawić stan bezpieczeństwa na swoich terenach.
Dzięki wspomnianej pomocy w 2017 r. do wszystkich pięciu gliwickich komisariatów trafiło dziewięć radiowozów. Były to dwa oznakowane hybrydowe toyoty auris, cztery oznakowane furgony marki VW T6 i trzy nieoznakowane hyundaie. Miasto Gliwice dofinansowało też sprzęt elektroniczny czy kwatermistrzowski.
Knurów oraz gminy Gierałtowice i Pilchowice współfinansowały zakup hyundaia I20. Podobnego 50-procentowego wsparcia udzieliły Pyskowice. Swój wkład finansowy miały też samorządy gmin: Toszek, Rudziniec i Wielowieś. Poniżej do wglądu tabela. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.