Będą światła!
Do połowy br. ukończona zostanie dokumentacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej 78 z drogą wojewódzką 921 w Nieborowicach. Następnie katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpi do realizacji tej inwestycji.

- To dobra informacja dla kierowców oraz mieszkańców gminy Pilchowice – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Zarówno powiat, jak i gmina długo zabiegały o powstanie tu świateł, bo to bardzo niebezpieczne miejsce. Razem z wójtem Maciejem Gogullą staraliśmy się o to od początku obecnej kadencji i cieszę się, że się udało.

Inwestycję katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykona w ramach przewidzianego na dwa lata zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie śląskim na DK78 w m. Nieborowice w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych”. Poza budową świateł wykonana tu zostanie korekta geometrii skrzyżowania i dobudowany będzie chodnik.

To już kolejne przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na tym bardzo ruchliwym odcinku DK 78 wiodącym z Gliwic do Rybnika. Przypomnijmy, że w 2016 r. sygnalizacją świetlna powstała na skrzyżowaniu w Wilczy, o co również od lat zabiegał Powiat Gliwicki wspólnie z Gminą Pilchowice oraz mieszkańcami. Wcześniej zaś na odcinku z Nieborowic do Wilczy utworzony został system odcinkowego pomiaru prędkości, mający na celu zmuszenie kierowców do wolniejszej jazdy.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.