Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

przekazanie

20.12.2017 r. harcerze z Hufca Ziemi Gliwickiej zawitali do siedziby Straży Miejskiej wraz z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Na ręce komendanta, oraz pracowników straży miejskiej zostało przekazane Światełko Pokoju. Harcerze w ten sposób pragną uwrażliwić ludzi oraz instytucje na potrzeby drugiego człowieka.

Ponad 2000 lat temu, w Betlejem, aniołowie ogłosili radosne orędzie Bożego Narodzenia: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2, 14). Od 30 lat Betlejemskie Światło Pokoju wyrusza z tego wyjątkowego miejsca na cały świat. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Za pośrednictwem harcerzy dociera ono do instytucji państwowych, miejsc kultury i życia społecznego. Wielu ludzi czeka na nie każdego roku z nadzieją i radością.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.