Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia, do jakiego doszło wczoraj, 19 grudnia około godziny 10.30 na ul. Chorzowskiej. Zginęła 70-letnia kobieta przechodząca na zielonym świetle. Kierujący oplem astrą był trzeźwy.Jadący w stronę Zabrza 72-letni kierowca opla wjechał na przejście mimo czerwonego światła i prawą stroną pojazdu uderzył w kobietę, która właśnie weszła na oznakowane przejście dla pieszych. Ciężko ranna gliwiczanka trafiła do szpitala, ale mimo starań lekarzy nie udało się jej uratować. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O winie i karze będzie decydował sąd.
To już siódma ofiara śmiertelna potrąceń na gliwickich drogach w tym roku. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zarówno do pieszych, jak i kierujących. Moment nieuwagi kosztuje, jak widać, czyjeś życie. Wypadek to zawsze tragedia i dla rodziny osoby poszkodowanej, i dla samego sprawcy.
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.