Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

 bezdomni

Temperatura za oknami wyraźnie spadła. Jednak jak informują synoptycy nadciągają siarczyste mrozy. Takie warunki mogą być bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia. Każdego roku zimą dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków zwłaszcza z udziałem osób pozbawionych dachu nad głową, które są szczególnie narażone na odmrożenia, wyziębienie organizmu i zamarznięcie.

Nasi funkcjonariusze prowadzą stałe kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Mając na uwadze pogorszenie się warunków pogodowych kontrole zostaną wzmożone. Patrole sprawdzą, czy w miejscach, w których przebywają bezdomni nie jest potrzebna pomoc.

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które mogą potrzebować pomocy. Numer alarmowy do straży miejskiej to 986.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.