Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

 zestawienie

24.01.2018r. nasi funkcjonariusze podczas wykonywania obowiązków służbowych, zauważyli czarny, gęsty dym wydobywający się z niezabudowanego terenu przy ulicy Kujawskiej. Po przybyciu na miejsce zastali mężczyznę palącego tworzywa sztuczne. Wobec sprawcy wykroczenia, strażnicy podjęli czynności służbowe. 54-latek ugasił ogień. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podpalił między innymi sztuczną choinkę, aby pozyskać z niej elementy metalowe, które zamierzał oddać na złom. Strażnicy ukarali sprawcę wykroczenia, który naruszył artykuł 191 Ustawy o odpadach mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Przypominamy, że:

zgodnie z art. 191. Ustawy o odpadach

Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.