Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

rodzina zastępcza

Fot. Z.Daniec

W Gliwicach jest 19 rodzin zastępczych zawodowych, które z powodzeniem, wielką empatią i ciepłem wychowują dzieci nie mogące przebywać z biologicznymi rodzicami. Masz w sobie wiele miłości, dobroci i chęć niesienia pomocy dzieciom pozbawionych opieki własnych rodziców? Wiesz, że to duża odpowiedzialność? Jeśli tak, zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przyszłych rodzin zastępczych!

Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach promuje ideę rodzicielstwa zastępczego, które dla wielu dzieci pozbawionych miłości biologicznych rodziców jest jedyną szansą na odnalezienie rodzinnego ciepła i bezpieczeństwa. Zawodową rodziną zastępczą mogą zostać małżeństwa, osoby samotne lub rodziny, które są gotowe podjąć trud i jednocześnie radość wychowywania dzieci, dla których los był mniej łaskawy.

Osoby zainteresowane tematyką rodzicielstwa zastępczego zapraszamy na spotkanie informacyjno-konsultacyjne z pracownikami gliwickiego Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny, które odbędzie się we wtorek 20 lutego (w godzinach od 17.00 do 18.00) w dolnej sali konferencyjnej Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” przy ul. Studziennej 6.

Serdecznie zapraszamy zarówno tych, którzy rozważają możliwość pozostania rodziną zastępczą dla dzieci pozbawionych należytej opieki, jak i osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę związaną z tematyką rodzicielstwa zastępczego – zachęca Ewa Pruska z CPZiWR.

Ponadto specjaliści pracy z rodziną są dostępni dla każdej osoby zainteresowanej rodzinną pieczą zastępczą codziennie w godzinach od 8.00 do 10.30 w Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach przy ul. Sikorskiego 134 (III piętro, pokój 321) oraz pod nr. telefonu 32 331 46 23. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.